Ošiaľ okolo nedávno predstaveného iPhonu 15 a nových modelov Apple Watch pomaly, ale isto upadá a v jablkovej komunite sa otvára priestor pre špekulácie o ďalších zariadeniach. V najbližších mesiacoch by sa na scénu mali dostať nové počítače Mac, ktorých bude hneď niekoľko.

Jedným z horúcich adeptov na upgrade je 24″ iMac, ktorý by mohol dostať čipy M2 a M2 Pro. Okrem novších procesorov sa pre jablkový desktop plánuje aj niekoľko zmien, ktoré ho výrazne odlíšia od svojho predchodcu. Pôvodne sa predpokladalo, že nový iMac dorazí až spolu s uvedením novej generácie čipov Apple Silicon M3.

Podľa známeho portálu MacOtakara však môže nastať situácia, v rámci ktorej Apple nebude čakať a s upgradom príde oveľa skôr.

Vzhľadom na to, že súčasný model je na trhu už viac ako dva roky je ten najvyšší čas, aby s ním Apple niečo spravilo. Čip M1 už totiž nepredáva ani v najlacnejšom Macu mini.

iMac 24″ sa po dlhých dvoch rokoch dočká upgradu

Na príchod nového modelu teraz poukazuje aj ďalší faktor. V online obchodoch sa výrazne predĺžili dodacie lehoty niektorých konfigurácií 24″ iMacu, pričom viaceré z nich sú už úplne nedostupné.

To síce nemusí nutne znamenať, že Apple chystá aktualizáciu už v najbližších týždňoch, no iMac je jediným zariadením z portfólia počítačov Mac, ktoré ešte stále čaká na procesor M2. Istá šanca tu teda tesne pred Vianocami určite je.

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Súčasný 24″ iMac s čipom M1 bol predstavený v máji 2021. Podľa popredných analytikov je viac než pravdepodobné, že ak sa Apple uchýli k predstaveniu nových počítačov, pestrofarebný iMac medzi nimi určite nebude chýbať.

Najreálnejším časovým oknom pre uvedenie nového iMacu je začiatok roku 2024. V tomto období by sme mali vidieť aj príchod nových MacBookov Pro, ktoré posunú hranicu výkonu opäť o úroveň vyššie. Pokojne sa, ale môže stať, že nový iMac 24″ príde do konca roka 2023. Nechajme sa prekvapiť.

Nám preto neostáva nič iné ako trpezlivo čakať, s akými chuťovkami Apple vyrukuje v najbližších mesiacoch.

Prečítajte si tiež  Qualcomm si brúsi zuby na čipy Apple Silicon. Čoskoro chce predstaviť výkonnejšie procesory

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -