Hoci nové MacBooky s čipmi M2 ešte ani nevychladli, Apple už teraz chystá ich náhradu. Podľa novej správy portálu DigiTimes sa jej síce nedočkáme v tomto roku, no príchod je doslova na spadnutie. Pripravte sa na vylepšené procesory Apple Silicon M3.

Nové čipy vyrobené 3 nm technológiou, o ktorých produkciu sa postará spoločnosť TSMC sa predstavia najskôr začiatkom budúceho roka. Je teda veľmi pravdepodobné, že nastane podobný scenár, ako v prípade tohtoročnej aktualizácie MacBookov Pro 14″ a 16″, ktoré prišli s upgradom práve začiatkom roka 2023.

Tento rok Apple poriadne rozbúril vody jablkových laptopov, keď sme sa najprv v januári dočkali spomínaných MacBookov Pro 14″ a 16″ či Macu mini M2 a neskôr v júni nových MacBooku Air 15″ a refreshu 13″ MacBooku Pro. Pionierom nového čipu Apple Silicon M3 by sa preto mohol stať úplne iný model.

Ikonický Mac sa už onedlho dočká aktualizácie

Jedným z počítačov, ktoré čakajú na svojho nástupcu azda najdlhšie je bez debát 24″ iMac. Súčasný model s čipom M1 bol predstavený ešte v roku 2021, čo z neho robí dokonalého kandidáta na aktualizáciu. K nemu by sa mali pridať aj oba modely MacBooku Air a MacBooku Pro 13″.

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Očakáva sa, že pripravovaný čip Apple Silicon M3 bude používať 3 nm technológiu, ktorá prinesie lepší výkon a väčšiu úsporu energie v porovnaní so súčasným čipom M2. Ten bol predstavený v júni 2022 a je založený na 5 nm technológii, ktorá síce ešte nepovedala posledné slovo, no Apple to dnes dokáže aj lepšie.

Rodina nových čipov bude pravdepodobne tiež obsahovať úplne nové GPU s hardvérovou podporou ray-tracingu. Práve túto vychytávku nám Apple prvýkrát ukázal minulý mesiac v čipe A17 Pro, ktorý sa nachádza v iPhone 15 Pro a 15 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Apple chystá brutálne výkonné MacBooky Pro: Kedy sa ich dočkáme?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -