Spoločnosť Apple sa chystá na uvedenie nového čipu M3 Max, ktorý prekoná všetky doterajšie čipy z rodiny Apple Silicon. Procesor bude mať ešte lepší výkon a grafiku, ako súčasný čip M2 Max, čím posunie počítače Mac opäť o úroveň dopredu.

Tento čip bude používať novú 3-nanometrovú technológiu, ktorá zvýši rýchlosť a efektivitu prerozdeľovania energie. Technologický gigant má vďaka partnerstvu s TSMC určitú exkluzivitu pri jej produkcii. M3 Max by sa mal dostať do viacerých zariadení, no zatiaľ ho Apple testuje v MacBookoch Pro, ktoré by s ním mali prísť na trh ako prvé.

Čip M3 Max bude mať 16-jadrový procesor a 40-jadrovú grafiku, čo je viac ako dvojnásobok oproti terajšiemu čipu M2 Max. Testovaný MacBook Pro má tiež 48 GB operačnej pamäte RAM, no pravdepodobne budú dostupné ešte vyššie kapacity, keďže súčasný MacBook Pro podporuje až 96 GB RAM.

Prečítajte si tiež  Mac mini už čoskoro dostane čip M3. Vieme, kedy ho môžeme očakávať

Čip Apple Silicon M3 prekoná všetky očakávania

Čip M3 Max bude najvyšším modelom v rade čipov M3, ktorá bude obsahovať aj základný M3 a pokročilejší M3 Pro. Čip M3 bude mať 8-jadrový procesor a 10-jadrovú grafiku, zatiaľ čo M3 Pro bude mať 12-jadrový procesor a 18-jadrovú grafiku.

Procesor M3
Zdroj: MacRumors

Apple by mal predstaviť prvé počítače Mac s čipom M3 v októbri, no pravdepodobne sa budú týkať iba strojov, ktoré používajú základný verziu čipu. Na tomto zozname figurujú zariadenia ako 13″ modely MacBooku Pro a MacBook Air.

Na stole je aj predstavenie novej generácie Macu mini a očakávaného aktualizovaného iMacu 24″, ktorý na svojho nástupcu čaká už neuveriteľné dva roky.

Ktorý z počítačov by ste najviac uvítali vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Loopi Eco Case
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -