Spoločnosť Apple sa pripravuje na uvedenie nového čipu M3, ktorý by mal poháňať niektoré z jej budúcich produktov. Medzi ne by mala okrem iného patriť aj nová generácia Macu mini. Cenovo najdostupnejšieho počítača sa dočkáme už onedlho.

Čip Apple Silicon M3 by mal mať rovnaké vlastnosti, ako súčasný čip M2, ktorý má 8-jadrový procesor a 10-jadrovú grafiku. Testovaný model čipu M3 by mal tiež podporovať až 24 GB pamäte RAM. To by už mohlo stačiť aj náročnejšie zameraným spotrebiteľom.

Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by sa tento čip mal objaviť v novej generácii Macu mini buď koncom tohoto roka, alebo začiatkom budúceho roka.

Prečítajte si tiež  Mac mini je po zľave extrémne lacný. Túto akciu by bola škoda nevyužiť

Apple Silicon M3 už je v štádiu testovania

Gurman tiež uviedol, že spoločnosť Apple testuje aj ďalšie zariadenia s čipom M3, ako napríklad 13″ MacBook Pro, 15″ MacBook Air, iMac novej generácie a super-výkonné modely MacBooku Pro s 14″ a 16″ uhlopriečkou.

Mac Mini M2
Zdroj: MacRumors

Čip M3 bude mať samozrejme aj vylepšené verzie pre profesionálne použitie. Procesor M3 Pro by mal mať 12-jadrový procesor a 18 grafických jadier, zatiaľ čo čip M3 Max by poskytol až 14-jadrový procesor a viac ako 40 grafických jadier.

Zatiaľ nie je známe, ktorých počítačov so systémom macOS sa do konca roka dočkáme. Pred niekoľkými týždňami však unikol údaj, že Apple do konca roka chystá predstaviť ešte 10 nových produktov, medzi ktorými by okrem hodiniek Apple Watch a nových iPhonov nemali chýbať aj zástupcovia rodiny Macov.

Najviac by si to však z nášho pohľadu „zsalúžil“ iMac 24″, prípadne jeho väčší (zatiaľ nepredstavený) model.

Reklama
Reklama

Ktorý z jablkových počítačov by sa podľa vás mal dočkať upgradu ešte tento rok? Podeľte sa s nami o vaše názory a tipy v sekcii komentárov pod článkom.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here