Spoločnosť Apple sa ešte v minulom roku postarala o vydanie menšej aktualizácie iOS 17.2.1. V popise bol gigant veľmi stručný, keď v poznámkach k vydaniu uviedol, že update prináša opravy chýb a bug fixy softvéru. Zdá sa, že táto aktualizácia sa podpísala aj na vzniku nepríjemnej komplikácie, ktorá súvisí s výdržou batérie.

Mnoho používateľov sa v poslednom čase sťažuje na výdrž batérie na jedno nabitie, ktorá podľa nich klesla. Týmto problémom sa v jednom zo svojich videí zaoberal aj kanál iAppleBytes na YouTube, ktorý otestoval hneď niekoľko zariadení.

Je možno škoda, že medzi testovanými iPhonmi nie sú práve najnovšie kúsky, no na druhej strane výrazné zhoršenie výdrže najčastejšie pociťujeme na starších modeloch. V prípade testu ide konkrétne o iPhone SE (2020), iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 13.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iOS 17.2.1 môže mať negatívny vplyv na výdrž batérie

Súčasťou testu bolo porovnanie skóre GeekBench, ktoré sa zvýšilo len v prípade jedného modelu. Tým bol iPhone 11, ktorý sa zlepšil z 2933 bodov na 3129.

Všetky ostatné modely v teste klesli, čo môžete vidieť aj na nižšie uvedenom grafe, ktorý pochádza práve z videa.

GeekBench porovnanie iOS 17.2.1
Zdroj: GeekBench

Zatiaľ nie je jasné, či Apple pracuje na opravnej aktualizácií. Sťažností na oficiálnych fórach spoločnosti však postupne pribúda a preto je pravdepodobné, že zlepšenie výdrže batérie na jedno nabitie bude jedným z hlavných okruhov nasledujúcej aktualizácie iOS. O jej príchode vás samozrejme budeme informovať.

Okrem toho by sme sa už čoskoro mali dočkať aj ďalšieho veľkého updatu v podobe iOS 17.3, ktorý na obrazovky iPhonu prinesie niekoľko noviniek.

Okrem nových možností pre hudobnú knižnicu Apple Music dorazia aj nové funkcie zabezpečenia systému. Oficiálna verzia aktualizácie by mala doraziť v priebehu januára.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 má byť sklamaním: Nemáme sa tešiť na žiadne zásadné inovácie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -