Od spoločnosti Apple sa v roku 2024 očakáva naozaj veľa. Zatiaľ čo v prípade iPadov by sa mal gigant z Cupertina blisnúť, na poli smartfónov by sme nemali očakávať žiadne razantné zmeny. Presne takýto scenár naznačujú doterajšie analytické predpoklady.

Nová výskumná správa spoločnosti Barclays hovorí, že Apple bude v tomto roku mierne stagnovať. Z tohto dôvodu Barclays mierne znížila svoju cieľovú cenu pre akcie Apple zo 161 dolárov na 160 dolárov za kus. Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa odhady dostali do záporných hodnôt.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iPhone 16 prinesie len minimum inovácií

Azda najsilnejším dôvodom má byť fakt, že predaje iPhonu by mal naďalej slabnúť až do príchodu iPhonu 16. Ani potom sa však nestane žiaden zázrak.

Pokiaľ ide o objemy a ponuku v prípade iPhonov, analytici nevidia žiadne funkcie alebo zlepšenia, ktoré by mali robiť iPhone 16 výrazne atraktívnejším od súčasného modelu. Stále však vychádzajú len z únikov z dodávateľských reťazcov.

iPhone 16
Zdroj: YouTube / Matt Talks Tech (úprava redakcie)

Ďalším, o niečo menej významným dôvodom poklesu má byť odhad týkajúci sa iPadov a počítačov Mac. Tie si síce od vypuknutia pandémie polepšili, no podľa odhadov by sa ich úroveň predaja mala mierne znížiť.

V oblasti služieb je tiež badateľné spomalenie rastu, pretože sa zvyšuje regulačné riziko. Barclays modeluje 10 % a 8 % rast služieb v rokoch 2024 a 2025, čo je výrazne nižšie číslo, ako predchádzajúci odhad rastu 20 %.

K tomuto faktu by mohol prispieť aj tlak zo strany Európskej Únie na Apple v prípade otvorenia systému pre obchody tretích strán a sprístupnenie iných platobných metód.

Hlavným dôvodom však má byť spomínaný modelový rad iPhone 16, ktorý v porovnaní s iPhonom 15 neprinesie takmer žiadne inovácie. Doposiaľ sa na internete objavili informácie o väčších displejoch, lepšom kamerovom systéme, aktualizovanom čipe či novom prídavnom tlačidle.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Unikol zdrojový kód iOS 18: Odhalil novinky o iPhone 16

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -