Spoločnosť Apple má v tomto roku v pláne predstaviť poriadnu nádielku nových zariadení, medzi ktorými by nemala chýbať ani nová Apple TV. Súčasný model 4K tretej generácie bol predstavený v októbri 2022 a priniesol rýchlejší čip A15 Bionic, väčšiu kapacitu úložiska, tenší dizajn a niekoľko ďalších noviniek.

Hoci sa Apple TV generačne obmieňa v omnoho menšom meradle ako iné zariadenia, určite sa máme na čo tešiť. Apple naviac pracuje na revolučných zmenách, ktorými chce prilákať nových zákazníkov do tohto segmentu.

Nová Apple TV prinesie navýšenie výkonu

Očakáva sa, že nová Apple TV 4K bude poháňaná ešte rýchlejším procesorom ako v poslednej generácii. Gigant z Cupertina by k tomu mal využiť čip A16 Bionic, no v hre je dokonca aj procesor A17 Pro, ktorý bol použitý v prémiových modeloch iPhone 15 Pro.

Apple TV 4K
Zdroj: Unsplash / Brandon Romanchuk

Práve vďaka tejto novinke by Apple TV mohla pomýšľať na podporu graficky náročnejších herných zážitkov. Príchod do hernej sféry je totiž dlhodobým plánom spoločnosti Apple, o čom svedčí aj čoraz častejšie prinášanie AAA titulov na obrazovky iPhonov, iPadov či Macov.

V budúcnosti by sa preto pokojne mohlo stať, že sa Apple TV stane plnohodnotnou hernou konzolou alebo zariadením na streamovanie hier.

Známy dizajn, ktorý pretrvá

Po dizajnovej stránke by si nadchádzajúca Apple TV 4K mala držať vizuálu, ktorý Apple použil v súčasnej generácii produktu. Vďaka energeticky účinnému čipu A15 Bionic bolo možné odstrániť ventilátor, čo umožnilo zmenšiť rozmery zariadenia o 12 % a znížiť jeho hmotnosť až o polovicu. Je teda možné, že novinka dostane o niečo menšiu konštrukciu, no žiadne väčšie zmeny neočakávame.

Apple TV
Zdroj: SvetApple

Kedy bude nová Apple TV 4K dostupná? 

Doterajšie úniky a analytické predpoklady poukazujú na fakt, že novú Apple TV by sme mohli očakávať už v prvej polovici roka 2024. Ak sa tieto predpovede potvrdia, novinka by mohla byť predstavená do konca júna. V hre je preto aj jej predstavenie počas konferencie WWDC 2024, ktorá prebehne 10. júna.

Rovnako ako pri súčasnej generácii, aj pri nadchádzajúcej by sa Apple mohol odhodlať k zníženiu cenovky. Vďaka tomu by si spoločnosť získala viac zákazníkov na svoju stranu a vylepšila svoje postavenie v boji s konkurenčnými streamovacími zariadeniami od Google, Amazon a Roku.

Apple TV 4K so zabudovanou kamerou
Zdroj: DALL-E

Apple naviac skúma možnosti zabudovanej kamery v Apple TV, čo by sprístupnilo hovory cez FaceTime a iné aplikácie aj bez použitia externého zariadenia. Patentové prihlášky poukazujú aj na spojenie jablkovej televízie s reproduktorom HomePod, čím by vznikla ultimáta multimediálna jednotka. Nechajme sa prekvapiť, čo nám kalifornský gigant naservíruje v najbližšom období.

Prečítajte si tiež  Apple TV 4K sa dočká aktualizácie: Dostať môže výkon ako herná konzola

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -