Nové modely iPadov Pro sa stali hitom používateľskej komunity takmer okamžite po svojom predstavení. Dôkazom toho, že prémiové tablety od Apple sú jednoducho bezkonkurenčné je aj nová reklama, v ktorej sa Kalifornská spoločnosť zamerala na ich schopnosti.

Video ukazuje, že iPad Pro s čipom Apple Silicon M4 dokáže vytvoriť pokročilé videá a grafické počiny, ktoré môžu byť pokojne použité ako plnohodnotné zábery v A-čkových filmoch. Ide pri tom o tablet, ktorého cena v 11″ verzii štartuje na 1 139 € (namiesto 1 199 €) a v 13″ verzii na 1 519 € (namiesto 1 549 €). V porovnaní s tým, čo dokáže teda nie je ani drahý. Profesionálni používatelia tieto schopnosti určite ocenia.

iPad Pro ponúka ohromné funkcie pre grafikov a filmárov

Reklama nesie názov “Worlds Made on iPad” a ukazuje herečku Sofiu Wylie, ako stojí pred zeleným plátnom, ktoré sa následne digitálne transformuje do troch rozličných animovaných prostredí.

Tieto prostredia boli podľa Apple, vytvorené ilustrátormi s použitím najnovšieho iPadu Pro s pomocou ceruzky Apple Pencil Pro. Tá bola taktiež predstavená po boku tohto tabletu a predáva sa len za 143 € (namiesto 149 €). Vzhľadom na to, čo s ňou dokážete to opäť nie je vôbec prehnaná cena.

Apple tiež zverejnil krátky dokumentárny film „Behind the Scenes“ o tvorbe reklamy, ktorý poskytuje náhľad do zákulisia tohto kreatívneho procesu. Pri pohľade na jednotlivé scény je až neuveriteľné, že toto všetko boli tvorcovia schopní vytvoriť na tablete.

Tieto dychberúce zábery sa stali skutočnosťou hlavne vďaka novému čipu M4. Ten je vybavený desať-jadrovým CPU, ktorý kombinuje štyri výkonnostné jadrá a šesť jadier zameraných na efektivitu. Vďaka tejto špecifikácii dosahuje až o 50 % vyšší výkon ako jeho predchodca iPad Pro M2.

Apple tiež kompletne prepracoval Neural Engine, ktorý dokáže spracovať až 38 biliónov operácií za sekundu. Práve vďaka nemu je procesor M4 ideálny na spracovávanie náročných AI úloh.

Ak sa chcete dozvedieť viac o novom iPade Pro, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky. Zaujímavé sú aj cenovky pre jednotlivé modely, ktoré sa v niektorých prípadoch vyšplhali do astronomických výšin.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro M4 dostal záhadný senzor namiesto kamery. Na čo slúži táto novinka?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -