Spoločnosť Apple sa minulý mesiac postarala o predstavenie nového MacBooku Air, ktorý dorazil po prvýkrát s väčšou uhlopriečkou. Ako sa zdá, tento model nebol jedinou novinkou, ktorú spoločnosť Apple zaviedla.

Gigant z Cupertina totiž vylepšil komunikáciu prostredníctvom Bluetooth na 13″ verzii MacBooku Air s čipom M2, ktorý bol uvedený na trh ešte v júli 2022. Pôvodný model bol uvedený s technológiou Bluetooth 5.0. Vynovená verzia teraz podľa technických špecifikácií podporuje novší a efektívnejší štandard Bluetooth 5.3.

Spoločnosť Apple aktualizovala stránku s technickými špecifikáciami oboch ponúkaných modelov MacBooku Air. Najnovší štandard ponúka rýchlejšie a spoľahlivejšie pripojenie k príslušenstvu Bluetooth a lepšiu energetickú účinnosť. To môže výrazne prispieť k dlhšej výdrži batérie zariadenia.

Apple zavádza štandard Bluetooth 5.3 do väčšiny zariadení

Všetky nové modely Macov, iPhonov, iPadov Pro a hodiniek Apple Watch uvedené na trh od septembra 2022 už podporujú Bluetooth 5.3. Rovnako sa to týka aj druhej generácie slúchadiel AirPods Pro a najnovšie aj spomínaných MacBookov Air.

Oba modely MacBooku Air však zostávajú obmedzené na Wi-Fi 6, zatiaľ čo ostatné nové Macbooky podporujú nový štandard Wi-Fi 6E pre rýchlejšie bezdrôtové pripojenie cez 6GHz pásmo.

Apple vkladá do nového MacBooku Air 15″ naozaj veľké nádeje, o čom svedčí aj solídny záujem používateľov. Po boku 13″ modelu sa jedná o jeden z najdostupnejších počítačov so systémom macOS.

Čo všetko prináša nový MacBook Air 15″?

Apple chválou rozhodne nešetrí a MacBook Air 15″ uvádza ako najlepší laptop vo svojej veľkosti na svete. Konkrétna veľkosť uhlopriečky displeja je 15,3″ a to všetko v extrémne tenkej konštrukcii.

MacBook Air 15"
Zdroj: Apple

Hrúbka 15″ modelu Air je totiž iba 11,5 mm, čo z neho skutočne robí najtenší notebook vo svojej kategórii. Dizajnovo sa v porovnaní so svojim menším kolegom síce nezmenil, no tento aspekt sa dal očakávať.

MacBook Air 15″ disponuje dvojicou portou Thunderbolt 5. generácie a MagSafe konektorom na nabíjanie. Nechýba ani klasický 3,5mm jack na slúchadlá. Po vizuálnej stránke sme sa dočkali štyroch farebných prevedení. Konkrétne ide o variácie Starlight, Space Gray, Silver a Midnight.

MacBook Air 15"
Zdroj: Apple

Webová FaceTime kamera zostala pri rozlíšení 1080p, čo dopĺňa sústava troch mikrofónov a systém šiestich reproduktorov s basovými reproduktormi. Značným upgradom si prešla interná batéria, ktorá na jedno nabitie vydrží až 18 hodín.

Prečítajte si tiež  MacBook Air 15" ukazuje svoje útroby v prvom teardowne. Čo má navyše oproti 13" modelu?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here