Spoločnosť Apple nám minulý týždeň predstavila jeden z najlepších počítačov za posledné roky, aj keď to možno vzhľadom na jeho hardvér tak nepôsobí. MacBook Air 15″ má výkonný, no už rok starý procesor M2 a taktiež ponúka nezmyselné obmedzenie na úrovni SSD, pre ktoré by ste si mali radšej zaobstarať vyššiu pamäťovú verziu. Aj napriek tomu ho však používatelia budú milovať.

Dôvodom je fakt, že firma zatiaľ vo svojom portfóliu nemala dostupný MacBook Air, ktorý by ponúkol väčší ako 13″ displej. V minulosti tu bola len menšia 11″ verzia, ktorá sa však pred rokmi prestala vyrábať. Záujemcovia o väčšiu obrazovku, ktorí si nepotrpia na profesionálny výkon, si teda po novom nemusia kupovať extrémne drahý MacBook Pro 16″, ale k dispozícii je aj lacnejšia alternatíva, ktorá na Slovensku štartuje od 1 599 €.

Ak patríte medzi tých, ktorých nový MacBook Air 15″ so svojim väčším displejom a šiestimi reproduktormi oslovil a chcete si ho kúpiť, dáme vám jedno odporúčanie, ktoré by ste pri výbere farebného prevedenia mali zvážiť.

Apple vám dáva možnosť nakonfigurovať si novinku v nasledujúcich odtieňoch: Starlight, Space Gray, Silver a Midnight. Nie všetky sú však také ideálne, ako sa na prvý pohľad zdá.

Škrabance vám pokazia zážitok

MacBook Air M2 2022 v čiernej Midnight farbe a škrabance v okolí USB-C portu
Zdroj: Zone of Tech

A aj keď je posledná menovaná „čierna“ veľmi pekná a atraktívna, má jeden neduh, ktorým trpí aj menšia 13″ verzia. Tým sú škrabance.

Nakoľko ide o hliník, na ktorom sa ľahko vyskytnú stopy po úplne bežnom používaní, po krátkom čase váš nový MacBook Air 15″ (Midnight) môže pôsobiť tak, ako by ste ho vlastnili už niekoľko rokov. Samotné ryhy sú totiž strieborné a to predstavuje veľký kontrast s matnou čiernou, ktorá sa vyskytuje na zvyšku počítača.

MacBook Air M2 2022 v čiernej Midnight farbe a škrabance v okolí USB-C portu
Na fotografii vidieť jemné poškodenie v oblasti. USB-C portu. O fotku sa postaral youtuber -MKBHD

Oveľa lepšou voľbou preto bude strieborný alebo zlatý model. Áno, je tu ešte vesmírna šedá, no aj pri tej platí, že sa na nej po čase vyskytnú kontrastné známky používania, na ktoré sa nebudete chcieť pozerať.

Samozrejme to, čo si napokon vyberiete nechávame na vás. Dajte nám vedieť do komentára, či ste ochotní podstúpiť takéto „riziko“. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple mení taktiku vo výrobe. Tieto dva produkty zmenia svoje dejisko produkcie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -