Náhlavná súprava Apple Vision Pro je v predaji už niekoľko týždňov, pričom za ten čas zobrala technologický svet útokom. Napriek tomu, že ju Apple uviedol len nedávno, už teraz pracuje na jej nástupcovi. Podľa nových informácií by sme sa predstavenia druhej generácie mohli dočkať ešte v tomto roku.

Apple pracuje na druhej generácii headsetu Vision Pro

Analytik Mark Gurman vo svojom najnovšom príspevku pre agentúru Bloomberg informoval, že spoločnosť Apple chce medzi predstavením prvej a druhej generácie Apple Vision Pro nechať najmenej rok a pol dlhú medzeru. To by znamenalo, že odhalenie súpravy Vision Pro 2 by mohlo prísť koncom roka 2024. Pravdepodobnejšie, ale je, že to bude v prvej polovici roka 2025.

Spoločnosť Apple sa podľa Gurmana zaujíma o dôvody, pre ktoré sa zákazníci rozhodli vrátiť náhlavnú súpravu Apple Vision Pro. Práve týmto spôsobom sa pokúsi vylepšiť druhú generáciu tohto extrémne drahého zariadenia.

Apple Vision Pro druhej generácie
Zdroj: Bing AI

Táto informácia v podstate vylučuje scenár, v ktorom by súprava Apple Vision Pro dostávala ročné aktualizácie ako iPhone alebo Apple Watch. V prípade tak komplexného a drahého zariadenia by však podobný cyklus aktualizácie ani nedával zmysel.

V budúcnosti by sme sa mali dočkať aj cenovo dostupnejšej verzie Apple Vision Pro, ktorá však prinesie okresané možnosti. Apple tiež údajne pracuje na zmenšení zariadenia a zakomponovaní batérie do konštrukcie headsetu, keďže momentálny systém zapájania prostredníctvom kábla nie je práve najpohodlnejší. Uvidíme, ako to dopadne v praxi.

Prečítajte si tiež  YouTube nie je dostupný pre Apple Vision Pro. Vykašľal sa na Apple aj Google?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -