Ceruzka Apple Pencil je momentálne obmedzená na použitie výhradne s iPadmi a systémom iPadOS. To by sa však už čoskoro malo zmeniť. Spoločnosť Apple podľa najnovších informácií pracuje na rozšírení jej kompatibility, čo chce dosiahnuť pridaním podpory pre náhlavnú súpravu Apple Vision Pro.

Ako píše portál Macrumors, zdroje blízke spoločnosti uvádzajú, že Apple aktívne testuje novú verziu ceruzky Apple Pencil, ktorá bude integrovaná so systémom VisionOS. Tento krok by umožnil interakciu s aplikáciami ako Freeform, Pixelmator alebo Photoshop v rámci virtuálneho prostredia.

Hoci konkrétne detaily o tomto projekte zatiaľ nie sú verejne známe, predpokladá sa, že nová funkcia by umožnila používateľom kresliť na fyzických povrchoch. Projekt by sa následne digitálne zobrazoval v aplikáciách VisionOS, pričom vidieť by ho mohol iba používateľ.

Touto formou by sa reálny svet premenil na rozsiahle digitálne plátno s možnosťou detekcie tlaku a uhla náklonu ceruzky. Ocenili by to umelci, ale aj profesionálni grafici či dizajnéri. Apple Vision Pro skrátka otvorí kreatívnym odvetviam úplne nové možnosti interakcie.

Kedy dorazí nová Apple Pencil? 

Očakáva sa, že nová generácia Apple Pencil bude predstavená spolu s najnovšími modelmi iPad Pro a iPad Air. Tie sa pôvodne mali objaviť na prelome marca a apríla, no v tomto mesiaci to Apple s najväčšou pravdepodobnosťou nestihne. Ako však poznáme kalifornskú spoločnosť, stále dokáže prekvapiť.

Apple pencil vzorkovanie farieb na iPade
Zdroj: Apple

Pre plnú funkčnosť Apple Pencil s VisionOS Pro budú potrebné aj príslušné softvérové aktualizácie. Túto otázku Apple vyrieši v rámci novej softvérovej nadstavby v podobe visionOS 2.0.

Očakávaná aktualizácia, ktorá prinesie hromadu noviniek sa objaví počas vývojárskej konferencie WWDC 2024. Tá prebehne už začiatkom júna a jej najväčším pútačom bude operačný systém iOS 18, ktorý sľubuje najväčšiu aktualizáciu v histórii iPhonu.

Prečítajte si tiež  Apple chystá tento mesiac ešte jedno prekvapenie. Dočkáme sa novej Apple Pencil

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -