S blížiacim sa júnom postupne vzrastá aj zvedavosť každého skalného Apple fanúšika, ktorý sa už nevie dočkať na nové softvérové produkty. Ako určite viete aj vy, v júni sa každoročne koná konferencia WWDC, na ktorej Apple ponúka prvé pohľady na nadchádzajúcu generáciu operačných systémov.

Minuloročná konferencia WWDC bola výnimočná v tom, že na nej Apple predstavil aj náhlavnú súpravu Vision Pro. Tento rok však úniky naznačujú ešte väčšiu revolúciu. Najväčšou „atrakciou“ konferencie sa totiž stane operačný systém iOS 18, ktorý prinesie pokročilé funkcie založené na generatívnej AI. Apple týmto spôsobom dobehne svoju konkurenciu.

Kedy sa odohrá WWDC 2024? 

Pred tým, než začneme odhadovať dátum WWDC 2024, pozrime sa na to, kedy sa konala v predchádzajúcich rokoch. Historicky Apple oznamuje dátumy konania WWDC približne dva až tri týždne pred samotnou udalosťou, aby sa na ňu stihli pripraviť v dostatočnom predstihu všetci vývojári.

WWDC sa následne koná v prvom júnovom týždni, no v priebehu rokov sme sa dočkali aj niekoľkých výnimiek (napríklad v roku 2020, keď bol COVID-19). Oznámenie sa tradične objavuje na webovej stránke Apple určenej pre vývojárov a je doplnené tlačovou správou na platforme Apple Newsroom.

WWDC 2021
Zdroj: Apple

Nižšie sme zhrnuli dátumy konania konferencií WWDC za posledné roky, vďaka čomu sa lepšie odhaduje, kedy ju môžeme očakávať tento rok. Väčšina analytikov si myslí, že ju Apple naplánoval na týždeň od 3. júna 2024.

  • Rok 2017: 5-9. jún
  • Rok 2018: 4-8. jún
  • Rok 2019: 3-7. jún
  • Rok 2020: 22-26. jún
  • Rok 2021: 7-11. jún
  • Rok 2022: 6-10. jún
  • Rok 2023: 5-9. jún

Apple chystá poriadnu nálož noviniek

Okrem iOS 18 by sme mali byť svedkami oznámenia ďalších operačných systémov, vrátane iPadOS 18, macOS 15, watchOS 11 a tvOS 18. Netreba však zabúdať ani na najnovší prírastok do ekosystému v podobe visionOS 2, ktorý prinesie hromadu nových funkcií pre headset Apple Vision Pro. Apple nám tiež môže v tejto súvislosti oznámiť, či a kedy sa začne predávať v ďalších krajinách mimo USA.

V oblasti hardvéru očakávame pridanie čipu Apple Silicon M3 pre počítače Mac mini, Mac Studio a Mac Pro, ktoré ešte stále čakajú na svoju aktualizáciu. Zatiaľ nie je jasné, či budú tieto produkty odhalené na WWDC 2024, alebo sa updatu dočkáme vo forme tlačovej správy tak, ako to Apple urobil pri MacBooku Air M3.

S každým rokom WWDC prináša inovácie, ktoré formujú budúcnosť technológií a blížiaca sa konferencia nebude výnimkou. Svedčí o tom aj vyjadrenie vedenia spoločnosti Apple, ktoré považuje systém iOS 18 za najväčšiu aktualizáciu v histórii iPhonu. Jedno je teda isté – máme sa na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Unikla nálož noviniek z iOS 18. Naše iPhony čakajú zaujímavé vylepšenia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -