O iPhone s jednoliatym displejom a bez akýchkoľvek výrezov či notchov sa hovorí už dlhšiu dobu. S určitosťou vieme, že v prípade 14. ani 15. generácie sa tejto novinky nedočkáme. Zdá sa, že práve iPhone 16 Pro by mohol byť prvým zariadením, ktoré započne novú éru displejov jablkových telefónov. Aspoň tomuto scenáru nasvedčujú najnovšie tvrdenia od renomovaného analytika Ming-Chi Kua.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Spoločnosť Apple by mohla uviesť na trh svoj prvý smartfón s celou obrazovkou v roku 2024, pričom iPhone 16 Pro by mohol byť prvým zariadením spoločnosti Apple s funkciou Face ID a prednou kamerou pod obrazovkou. S príchodom budúcich generácií by mal byť celistvý displej výhradou high-endových modelov Pro. V neskorších fázach sa novinka určite dostane aj do klasických verzií telefónov.

Kuo vo svojich komentároch nadviazal na svoju predchádzajúcu predpoveď, že iPhone s Touch ID pod displejom už nefiguruje v krátkodobých plánoch spoločnosti Apple. Jeho najnovší príspevok totiž odkazuje na predchádzajúci tweet, v ktorom súhlasil s tvrdením analytika Rossa Young. Ten tvrdí, že do iPhonu 16 príde Face ID pod obrazovkou, zatiaľ čo Touch ID nie.

Zdroj: ConceptsiPhone

Očakáva sa, že tohtoročné špičkové modely iPhone 14 Pro sa vzdajú výrezu a nahradia ho výrezom Notch + Pill. Akou cestou sa Apple vydá ďalej, zatiaľ nie je jasné. Ešte v roku 2019 sa objavila fáma, že gigant z Cupertina vytvoril prototyp iPhonu s celistvou obrazovkou,  pričom snímače TrueDepth kamery pre Face ID mali byť umiestnené v tenkom rámčeku nad displejom. V praxi sa to však nepremietlo.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -