Headset Vision Pro nie je iba prostriedkom na zábavu. Spoločnosť Apple vďaka systému visionOS priniesla úplne nový spôsob, akým môžu používatelia pracovať v jablkovom ekosystéme. Náhlavná súprava ponúka možnosť zobrazenia externého Mac monitora v rozšírenej realite.

Apple podporuje zobrazenie externých monitorov v systéme visionOS pre všetky modely počítačov Mac s čipom Apple Silicon. Ak, ale máte starší MacBook, máme pre vás super správu. Táto možnosť funguje aj s niektorými staršími modelmi, ktoré bežia na čipoch Intel. Má to však jednu nevýhodu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Virtuálny monitor je dostupný aj pre staršie modely Macov

Spoločnosť Apple v novom dokumente o podpore uvádza, že možnosť virtuálneho monitora pre Vision Pro je dostupná pre akýkoľvek Mac s operačným systémom macOS Sonoma, alebo novším.

Ak má Mac Apple Silicon, náhlavná súprava dokáže zobraziť jeho obrazovku v rozlíšení až 4K. V prípade starších modelov však muselo prísť ku kompromisu. Ak ide o Mac s čipom Intel, rozlíšenie je automaticky obmedzené na 3K.

Virtuálny monitor Mac pre visionOS
Zdroj: Apple

visionOS podporuje tieto počítače Mac:

  • MacBook Pro 2018 a novší
  • MacBook Air 2018 a novší
  • Mac mini 2018 a novší
  • iMac 2019 a novší
  • iMac Pro 2017
  • Mac Studio 2022 a novší
  • Mac Pro 2019 a novší

Pre využitie tejto možnosti sa stačí prihlásiť do rovnakého Apple ID a mať v ňom zapnuté dvojfázové overenie. Následne stačí mať na oboch zariadeniach zapnuté Wi-Fi a Bluetooth, aby sa spojili.

Keď sa následne používateľ cez Vision Pro pozrie na Mac, objaví sa nad ním tlačidlo “Pripojiť”. Virtuálny monitor Macu je možné presúvať stlačením a ťahaním dolnej lišty okna a približovať ho, alebo vzďaľovať podľa potreby. Veľkosť okna je možné upraviť aj chytením a ťahaním okrajov okna, ktoré sa ukážu v spodných rohoch.

Používateľské rozhranie visionos
Zdroj: Apple

Na ovládanie virtuálneho monitora Macu a ďalších aplikácií visionOS je možné okrem ručného ovládania v rozšírenej realite použiť aj štandardné bluetooth príslušenstvo.

Prečítajte si tiež  Na Apple Vision Pro si užijete viac ako 600 aplikácií. Toto sú tie najlepšie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -