Batéria Apple Vision Pro je azda najčastejšie kritizovaným aspektom náhlavnej súpravy v recenziách od novinárov a influencerov. Okrem toho, že je externe pripojená káblom, má podľa recenzentov aj krátku výdrž na jedno nabitie. Jedna svetlá stránka sa však predsa len objavila aj napriek tomu, že ju doteraz spoločnosť Apple nespomenula.

Novinár Ray Wong sa na svojom účte X podelil o príspevok, v ktorom vysvetľuje, že batériu je možné odpojiť aj keď to Apple vo svojich materiáloch nikde neuvádza. Existuje síce spôsob, ako odstrániť napájací kábel, no podľa všetkého nejde o oficiálne riešenie, ktoré by sa nachádzalo v manuáli od zariadenia.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Kábel batérie Apple Vision Pro je možné odpojiť 

Podľa Wonga je možné uvoľniť kábel pomocou ihly na SIM kartu, ktorá sa bežne dodáva v balení iPhonu. Ihlou je možné vypáčiť kábel a následne ho vybrať z modulu batérie. Pri kábli je malá dierka, ktorá slúži na prístup k zámkovému mechanizmu.

Kábel, ktorý spája batériu s náhlavnou súpravou sa podobá na kábel Lightning, no má viac pinov, ako tento známy konektor. Ide o špecifický kábel, ktorý sa nedá použiť s iným príslušenstvom, alebo na inú funkciu. Apple zrejme navrhol kábel tak, aby sa dal vymeniť v prípade poškodenia, alebo bez toho, aby bolo nutné meniť celú batériu.

Súprava Vision Pro je štandardne dostupná s jednou batériou, pričom ďalšie batérie je možné dokúpiť za 199 dolárov. Batéria dokáže udržať zariadenia Vision Pro zapnuté asi dve až tri hodiny podľa toho, ako sa používa.

To pre takto komplexný produkt nemusí byť dostatočné. Batéria však ponúka aj USB-C, ktorý slúži na nabíjanie, ktoré je možné aktivovať aj počas používania. Ide tak o čiastočné riešenie celého problému.

Prečítajte si tiež  Toľkoto ľudí si kúpilo Apple Vision Pro. Je to príjemne číslo, no nie extrémny úspech

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -