Očakávaná náhlavná súprava Apple Vision Pro sa už o niekoľko dní dostane na regále jablkových obchodov. Headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu však pre obyvateľov mimo USA prinesie výrazné limity.

Spoločnosť Apple varovala zákazníkov z iných krajín, že sa budú stretávať s rôznymi obmedzeniami pri používaní v krajine, kde zatiaľ nie je oficiálny predaj spustený. Na oficiálnej internetovej stránke s predobjednávkou zariadenia sa v časti s často kladenými otázkami uvádza, že zákazníci z USA budú mať prístup k iným funkciám, ako zákazníci z ostatných krajín.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Apple Vision Pro
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Apple Vision Pro si mimo USA neužijeme

Obmedzení je na začiatok naozaj mnoho aj keď sa predpokladá, že s rozširujúcou sa podporou bude Apple postupne poskytovať aj odomknutie služieb v ďalších krajinách. Apple uvádza dôležité informácie v nasledujúcich bodoch:

  • Apple Vision Pro podporuje len angličtinu pre jazyk a písanie a angličtinu pre Siri a diktovanie.
  • App Store si vyžaduje Apple ID s nastaveným regiónom na USA. Pre nákupy v aplikácii Apple Music a TV si vyžaduje Apple ID s nastaveným regiónom na USA.
  • Spoločnosť ZEISS bude pre zákazníkov, ktorí potrebujú korekciu zraku prijímať a posielať len predpisy na korekciu zraku od amerických odborníkov na očnú optiku a len na adresy v USA.
  • Zákazníci nemajú prístup k niektorým aplikáciám, funkciám alebo obsahu kvôli licenčným alebo iným obmedzeniam v ich krajinách alebo regiónoch.
  • Podpora spoločnosti Apple je dostupná len v USA.
  • Apple hovorí, že náhlavná súprava na priestorové počítanie je určená pre zákazníkov v USA na používanie doma, v práci a na cestách.
Apple Vision Pro
Zdroj: Apple

Hoci sú objednávky zatiaľ obmedzené iba na územie Spojených štátov, spoločnosť Apple pravdepodobne uvedie náhlavnú súpravu Vision Pro mimo USA ešte pred júnovou konferenciou WWDC 2024. Ako prvé dve krajiny, v ktorých bude náhlavná súprava dostupná, sa uvádzajú Kanada a Spojené kráľovstvo.

Prečítajte si tiež  Apple Vision Pro s 25 % zľavou? Pre niekoho áno

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -