Spoločnosť Apple sprístupnila nové beta verzie systémov iOS 16 a iPadOS 16 verejným beta testerom. Hoci je oficiálna aktualizácia stále ešte niekoľko týždňov vzdialená, zapojiť sa do beta testingu môžete aj vy. Nová beta verzia prichádza takmer po mesiaci od vydania druhej verejnej verzie a korešponduje s piatou vývojárskou beta verziou.

Prečítajte si tiež  Nová beta iOS 16 umožňuje vytvárať živé aktivity pre zamknutú obrazovku. Takto to funguje

Beta verzie iOS 16 a iPadOS 16 si môžete stiahnuť cez internet po nainštalovaní príslušného profilu z oficiálnej webovej stránky spoločnosti Apple pre beta testovanie do iPhonu alebo iPadu s názvom Apple Beta Software Program.

Čo prinesie nový systém iOS 16? 

K dispozícii sú aktualizácie funkcií na úpravu a odoslanie správ iMessage, vylepšené nastavenia oznámení na uzamknutej obrazovke alebo nové tapety pre aplikácie Domov a CarPlay. Spoločnosť Apple tiež vydala beta verziu ActivityKit pre vývojárov, aby mohli otestovať funkciu Live Activities na zamknutej obrazovke.

iPhone so systémom iOS 16 - zamknutá obrazovka
Zdroj: Apple

iOS 16 prináša prepracovanú uzamknutú obrazovku s prispôsobiteľným pozadím, novým zobrazením času a widgetmi. V novej beta verzii boli navyše aktualizované notifikácie, ktoré sa zobrazujú na spodnej časti displeja. Podporované sú viaceré uzamknuté obrazovky, ktoré si môžete personalizovať.

Aplikácia Správy podporuje úpravu a mazanie správ iMessage, ako aj označovanie neprečítaných správ. Novinkou je aj to, že funkcia SharePlay už nie je obmedzená na FaceTime, takže Správy možno používať na komunikáciu medzi ľuďmi, ktorí si navzájom zdieľajú obsah. Hovory FaceTime je naviac možné odovzdávať z jedného zariadenia do druhého.

iPhone 13 ioS 16 percentá batérie
Zdroj: 9to5mac

Apple taktiež po novom nahrádza klasické heslá kódovaním Passkeys. Jedná sa o väčšie zabezpečenie, ktoré vás ochráni pred phishingom alebo kradnutím hesiel. Prepracovania sa dočkala aj aplikácia Mail, v ktorej môžete plánovať e-maily alebo zrušiť ich odoslanie. Čo ale poteší azda každého, je návrat percentuálneho zobrazenia batérie na hlavnej obrazovke bez potreby sťahovania plochy.

Prečítajte si tiež  Apple kleplo po prstoch všetkým, ktorí si chceli nainštalovať iOS 16 v rámci vývojárskej beta verzie

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -