Počas dnešného dňa sme sa dočkali aktualizácií jablkových systémov, medzi ktorými tentokrát nechýbal ani macOS. Na veľkú aktualizáciu macOS Sonoma 14 ešte stále čakáme, preto Apple pomaly ale isto zatvára dvere za súčasným softvérovým cyklom Ventura.

Ako iste tušíte, táto aktualizácia je zameraná výhradne na opravy chýb v systéme. Apple si totiž necháva všetky tromfy a novinky pre počítače Mac pre novú generáciu softvéru.

Čo prináša macOS Ventura 13.6? 

Táto aktualizácia prináša dôležité opravy zabezpečenia a odporúčame ju všetkým užívateľom. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií softvéru nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti Apple.

Nová aktualizácia si vyžaduje reštart zariadenia a zaberie vám na počítači 1,01 GB voľného miesta. O konkrétne opravy chýb sa s nami tentokrát spoločnosť Apple nepodelila, no odporúča update nainštalovať všetkým používateľom.

V prípade macOS Ventura 13.6 je možné skonštatovať, že sa pravdepodobne jedná o posledný update tohoto systémového cyklu. Už budúci týždeň sa totiž dočkáme nástupu macOS Sonoma.

Zdroj: Apple

Systém macOS Sonoma je momentálne ešte stále v beta testovaní, no kalifornská spoločnosť potvrdila jeho príchod na 26. septembra. Okrem nového režimu obnovy dát so sebou prinesie mnoho vychytávok, ktoré uvidíme na jablkových počítačoch vôbec po prvýkrát.

Ak sa chcete o chystanom macOS Sonoma dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme rozobrali tie najdôležitejšie novinky.

Prečítajte si tiež  Apple chystá cenovo dostupný MacBook pre študentov. Kedy ho môžeme očakávať?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -