Okrem vydania novej aktualizácie firmvéru pre slúchadlá AirPods, si spoločnosť Apple prichystala ešte jeden update. Na ocot neostala ani bezdrôtová nabíjačka MagSafe, ktorú firma predstavila ešte v roku 2020 a dnes ju kúpite od 31 €.

Ak vlastníte MagSafe a zatiaľ ste sa nestretli s firmvérovou aktualizáciou, nemajte obavy. Update prebieha automaticky počas nabíjania iPhonu. Jediné čo teda musíte urobiť je pripojiť nabíjačku k smartfónu a počkať niekoľko minút.

Nový firmvér nesie označenie 10M3761 a nahrádza doterajšiu verziu 10M1821. Jeho manuálne stiahnutie na spôsob systémovej aktualizácie však nie je možné. Existuje ale spôsob, ako skontrolovať jeho verziu.

iPhone 13 Pro v zlatej a modrej farbe využívajúci MagSafe nabíjanie
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Ako skontrolovať verziu firmvéru MagSafe

  • Pripojte iPhone k nabíjačke MagSafe
  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť „Všeobecné“.
  • Kliknite na „Informácie
  • Prejdite nadol, kde sa v ponuke pripojeného príslušenstva objaví Apple MagSafe
  • Klknite na možnosť MagSafe pre zobrazenie verzie firmvéru

Takmer každé príslušenstvo od Apple z času na čas dostane aktualizáciu firmvéru a preto MagSafe nemôže byť výnimkou. Spoločnosť Apple poskytuje obdobné aktualizácie príslušenstva na pozadí a bez poznámok k vydaniu, preto je obzvlášť náročné dozvedieť sa čo stojí za samotnou aktualizáciou.

Prečítajte si tiež  MagSafe nabíjačka Swisteen stojí o polovicu menej než originál od Apple. Funguje však rovnako

Apple sa však pravdepodobne zameralo na opravy kompatibility a rôzne bug fixy, ktoré môžu súvisieť s nedávnym vydaním systému iOS 16.4.1 (a).

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -