Hlavnou hviezdou najbližších týždňov sa stane iPhone 15 a nové modely hodiniek Apple Watch, ktorých predstavenia sa dočkáme už dnes na evente Wonderlust. Okrem toho však Apple plánuje aktualizovať aj ďalšie produkty a to z radov príslušenstva.

Jedným z čakateľov na upgrade je aj nabíjačka MagSafe Battery Pack, ktorá v čase svojho uvedenia rozbúrila mnoho debát. Kontroverzná doplnková batéria by sa mala dočkať očakávaného upgradu, ktorý priamo súvisí s novými iPhonmi. Mala by totiž dostať port USB-C, ktorý z hry raz a navždy vyšachuje Lightning.

Zatiaľ nie je jasné akých a či vôbec nejakých ďalších zmien sa nová generácia Battery Packu dočká. Zdroje z dodávateľského reťazca poukazujú len na prototyp, ktorý znázorňuje práve zmenu nabíjacieho portu podobne ako v prípade nových modelov iPhonu 15. O tom, že by sa napríklad upravila kapacita však zatiaľ reč nebola.

MagSafe Battery Pack s USB-C

Okrem nabíjačky MagSafe Battery Pack by sme sa s podobnou zmenou mali stretnúť aj pri celej plejáde jablkových zariadení. Nového portu sa dočkajú aj slúchadlá AirPods, ktoré sa s prechodom na USB-C vytasia pravdepodobne už na evente.

MagSafe Battery Pack s USB-C
Zdroj: Majin Bu

Spoločnosť Apple bude zrejme na nový typ konektora prechádzať plynulo, formou generačnej obmeny. Zmena je tiež plánovaná pre príslušenstvo počítačov Mac, kam patrí napríklad klávesnica Magic Keyboard či myš Magic Mouse.

Viac o plánoch spoločnosti Apple sa dozvieme už o pár hodín, počas očakávanej konferencie Wonderlust. Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPhone mini sa lúči: Apple ho zruší a vy ho už nikdy neuvidíte. Stále sa dá kúpiť v zľavách za super peniaze

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -