Jablkové hodinky trápia nečakané komplikácie. Apple nedávno potvrdil, že problém s dotykovým rozhraním, ktorý bol pôvodne hlásený u modelov Apple Watch Series 9 a Ultra 2, ovplyvňuje aj staršie modely. Problém prezývaný aj ako „Ghost Touch“, alebo ak chcete dotyk ducha sa týka aj Apple Watch Series 7, Series 8 a prvej generácie Ultra.

Tento problém spôsobuje, že displej hodiniek reaguje, aj keď sa ho používateľ nedotýka. V reakcii na túto chybu Apple vydal pokyny pre svoje autorizované servisné strediská, aby sa vyhli výmene hodiniek. Podľa giganta z Cupertina je lepšie, aby namiesto toho odporučili zákazníkom vykonať vynútený reštart.

Problém s dotykom na Apple Watch aj naďalej pretrváva

V rámci tohto postupu je nutné súčasné stlačenie bočného tlačidla a korunky Digital Crown po dobu desiatich sekúnd. Okrem toho boli servisné strediská inštruované, aby zabezpečili, že na hodinkách je nainštalovaná najnovšia verzia operačného systému watchOS.

Apple Watch Series 7 na ruke používateľa
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Problém s dotykom bol prvýkrát identifikovaný spoločnosťou Apple ešte vo februári, pričom sa týkal najnovších modelov hodiniek. Užívatelia hlásili nežiaduce dotyky na obrazovke, ktoré mohli viesť k náhodnému pohybu alebo neočakávaným akciám bez ich zásahu.

Postupne sa však prišlo na to, že sťažnosti prichádzali aj od majiteľov starších modelov. Riešenie tohto problému bolo zahrnuté v aktualizácii watchOS 10.4, ktorá mala chybu vyriešiť na všetkých postihnutých zariadeniach. Zdá sa však, že tá stále pretrváva.

Apple by sa tak o ďalšie opravy mal postarať v rámci najbližšom softvérovom update, ktorý príde v nadchádzajúcich týždňoch. Uvidíme, či sa mu to aj reálne podarí. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple Watch X dostanú zásadné vylepšenie: Vďaka nemu sa môže predĺžiť výdrž batérie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -