Hodinky Apple Watch patria bez pochýb medzi najúspešnejšie zariadenia posledných rokov. V posledných generáciách sa však Apple tak trochu opakuje a s inováciami svoje hodinky takpovediac šetrí. To by sa však malo zmeniť v prípade prichádzajúcej ôsmej generácie. Systém watchOS 9 prinesie novú funkciu, ktorá sa pravdepodobne objaví iba v novom modelovom rade.

Prečítajte si tiež  watchOS 9 prinesie funkciu, ktorá poteší majiteľov Apple Watch Series 4 a Series 5

Známy analytik Mark Gurman na základe vlastných zdrojov uviedol, že spoločnosť Apple pracuje na novom režime nízkej spotreby pre watchOS 9. Nový systém však ako vieme, bol oznámený bez nových funkcií v tomto aspekte. Je teda možné, že režim nízkej spotreby bude exkluzívny pre nové hodinky Apple Watch Series 8.

Nie je úspora ako úspora

Súčasné modely Apple Watch už majú funkciu s názvom „Režim úspory energie„. Problémom však je, že tento režim vypína takmer všetky funkcie hodiniek Apple Watch a zobrazuje len čas, aby sa šetril výdrž batérie. Hoci je toto riešenie v núdzových situáciách vhodné, používatelia musia hodinky Apple Watch reštartovať, aby mali prístup k aplikáciám a iným funkciám.

Apple Watch Series 8 svetapple dizajn redner unik touch id
Zdroj: Twitter / Volodyk Design

Podľa Gurmana nový režim nízkej spotreby umožní majiteľom naďalej používať aplikácie a funkcie hodiniek Apple Watch bez toho, aby vyčerpali príliš veľa energie. Mal by fungovať podobne ako režim nízkej spotreby, ktorý je už niekoľko rokov k dispozícii v systémoch iOS a macOS. Táto funkcia v podstate pozastavuje činnosti na pozadí a znižuje výkon zariadenia, aby sa ušetrila časť batérie.

Nie je však tiež jasné, prečo by si Apple túto možnosť nechal k dispozícii výlučne pre nový model hodiniek Apple Watch, keďže sa hovorí, že si ponechá rovnaký čip ako Apple Watch Series 7. Ako túto dilemu Apple vyrieši, si budeme musieť počkať do jesennej Keynote, kedy sa nové Apple Watch Series 8 predvedú v celej paráde.

Prečítajte si tiež  Prosby boli vyslyšané. Apple Watch Series 8 zrejme dostanú plochý dizajn

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -