watchOS 9 predstavuje jednu z najdôležitejších aktualizácií operačného systému pre Apple Watch za posledné roky. Operačný systém sa zameriava predovšetkým na zdravie a pohodu, ale tiež mení spôsob, akým používatelia vypínajú funkcie vodného zámku a režimu spánku. Po novom už nebudú musieť otáčať digitálnou korunkou.

Namiesto toho používateľ bude používať trochu iné gesto, v rámci ktorého digitálnu korunku na niekoľko sekúnd podrží. Technologický gigant samozrejme o všetkom informuje a v súvislosti s touto zmenou prepracoval popis ovládania Apple Watch, ktorý si môže prečítať každý používateľ.

- Reklama -

Režim spánku: Podržaním korunky Digital Crown sa odomkne.

Odomknutie od vody: Stlačením a podržaním korunky vypnete vodný zámok.

Jedným z dôvodov, prečo spoločnosť Apple v systéme watchOS 9 učinila takúto nečakanú zmenu je prepracovaná aplikácia Tréning. Ak budete napríklad plávať, no zaujmú vás štatistiky, v uzamknutom „vodnom režime“ budete môcť posúvať digitálnou korunkou, vďaka čomu sa dozviete všetky potrebné informácie.

apple watch vodný zámok
Zdroj: 9to5mac

Dotykový displej však na vodu nebude reagovať a tak si kvôli jeho kapacitnej funkcii omylom nič nevypnete alebo neprednastavíte. Vcelku dobré a praktické riešenie, ktoré určite kvitujeme. Čo si o ňom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.