watchOS 9 predstavuje jednu z najdôležitejších aktualizácií operačného systému pre Apple Watch za posledné roky. Operačný systém sa zameriava predovšetkým na zdravie a pohodu, ale tiež mení spôsob, akým používatelia vypínajú funkcie vodného zámku a režimu spánku. Po novom už nebudú musieť otáčať digitálnou korunkou.

Namiesto toho používateľ bude používať trochu iné gesto, v rámci ktorého digitálnu korunku na niekoľko sekúnd podrží. Technologický gigant samozrejme o všetkom informuje a v súvislosti s touto zmenou prepracoval popis ovládania Apple Watch, ktorý si môže prečítať každý používateľ.

Režim spánku: Podržaním korunky Digital Crown sa odomkne.

Odomknutie od vody: Stlačením a podržaním korunky vypnete vodný zámok.

Jedným z dôvodov, prečo spoločnosť Apple v systéme watchOS 9 učinila takúto nečakanú zmenu je prepracovaná aplikácia Tréning. Ak budete napríklad plávať, no zaujmú vás štatistiky, v uzamknutom „vodnom režime“ budete môcť posúvať digitálnou korunkou, vďaka čomu sa dozviete všetky potrebné informácie.

apple watch vodný zámok
Zdroj: 9to5mac

Dotykový displej však na vodu nebude reagovať a tak si kvôli jeho kapacitnej funkcii omylom nič nevypnete alebo neprednastavíte. Vcelku dobré a praktické riešenie, ktoré určite kvitujeme. Čo si o ňom myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Satelitné SOS zachránilo turistom v Taliansku život. Mali iPhone 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.