To, čo sa zdalo byť minulý rok takmer istou novinkou pri Apple Watch siedmej generácie sa pravdepodobne vyplní v tohtoročnej generácii. Pripravované modely hodiniek Apple Watch Series 8 sa podľa informácií predstavia s novým dizajnom a plochým displejom. Potvrdzuje to aj známy leaker ShrimpApplePro venujúci sa spoločnosti Apple.

Prečítajte si tiež  Apple chystá špeciálnu verziu odolnejších Apple Watch. Poskytnú extrémnu odolnosť voči vode

Renomovaný analytik Jon Prosser vo svojom vyjadrení upozornil na informácie od ShrimpApplePro, ktoré naznačujú, že hodinky Apple Watch Series 8 by mohli byť vybavené plochým displejom. Pôvodne sa tento dizajn očakával už minulý rok, no kvôli údajným komplikáciám vo výrobe boli tieto plány presunuté.

Hoci je zatiaľ reč iba o tvare displeja tak možno predpokladať, že celkového redizajnu sa dočká aj telo hodiniek. To by malo byť prispôsobené zvyšku portfólia zariadení Apple, podobne ako to vidíme v posledných generáciách iPhonov či iPadov. So zmenou vizuálu súhlasí aj fakt, že jablkové smart hodinky si držia takmer rovnakú podobu už štyri generácie.

Zdroj: Jon Prosser

Ploché hrany sa pôvodne objavili už minulý rok na uniknutých renderoch a CAD snímkach. Prosser práve preto upozorňuje, že už v tej dobe sa mohlo jednať o budúce plány giganta z Cupertina, ktoré poukazovali na mnohými očakávanú zmenu Apple Watch.

Plochý displej bude pravdepodobne čoskoro pripravený na sériovú výrobu a to spolu s predným sklom pre modely iPhone 14, nakoľko pripravované vlajkové lode smartfónov sa takisto dočkajú zmeny.

Zdroj: 91 Mobiles

Tento rok sa Apple údajne chystá uviesť na trh až tri nové modely hodiniek Apple Watch vrátane Apple Watch Series 8, druhej generácie Apple Watch SE a nových hodiniek Apple Watch „Explorer Edition“ so zvýšenou odolnosťou. Prosser naviac naznačil, že dizajn s plochými hranami nebude použitý vo všetkých plánovaných modeloch.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 by sa naozaj mali dočkať satelitného pripojenia

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -