Podpora Apple Watch pre smartfóny s Androidom nemusela byť iba vymyslenou fantáziou. Apple sa v nedávnej reakcii na obvinenia zo strany amerického ministerstva spravodlivosti vyjadril k možnosti vytvorenia verzie svojich populárnych hodiniek Apple Watch pre operačný systém Android. Málokto vie, že tento nápad bol v skúmaní počas dlhých troch rokov. Gigant z Cupertina však nakoniec od tohto konceptu ustúpil.

Ministerstvo spravodlivosti obviňuje Apple z monopolného postavenia na trhu v ďalšom prípade. Hlavným bodom sporu je fakt, že inteligentné hodinky Apple Watch sú navrhnuté tak, aby fungovali výhradne s iPhonmi. To podľa úradov vedie k situácii, kde si zákazníci musia vyberať medzi vernosťou značke alebo nákupom nových hodiniek.

Apple Watch s podporou pre Android sa zrejme nedočkáme

Apple v odpovedi na tieto obvinenia potvrdil, že skutočne existovali úvahy o rozšírení podpory pre Android. Po dôkladnom zvážení a trojročnom vývoji však vývojári dospeli k záveru, že z technických dôvodov nie je možné takúto podporu realizovať.

Apple Watch zafír
Zdroj: Unsplash / Mark Yaasi

Tieto informácie sú v súlade s predchádzajúcimi správami od analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, ktorý ešte v minulom roku poskytol detailný pohľad na interné plány a obchodné rozhodnutia Apple.

Medzi ne patrilo potenciálne zavedenie podpory pre Android v rámci produktového radu Apple Watch. Tento krok by mohol znamenať významnú zmenu v stratégii spoločnosti, ktorá sa tradične zameriava na vytváranie uzavretého ekosystému pre svoje produkty.

To sa však samozrejme nestalo. Uvidíme, aký postoj k tejto tematike zvolí jablková spoločnosť v nadchádzajúcich rokoch, keďže tlak zo strany úradov sa neustále zvyšuje.

Prečítajte si tiež  Budúce Apple Watch X dorazia s prelomovou funkciou: Môže vám zachrániť život

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -