Aj keď majú svoje nedostatky, inteligentné hodinky Apple Watch zaručene patria medzi najvydarenejšie zariadenia vo svojom segmente. Ide o pomerne unikátny produkt, ktorého operačný systém watchOS je striktne naviazaný na iOS a s Androidom sa za žiadnych okolností nedá prepojiť. Všetko, ale mohlo byť aj ináč.

Portál 9to5google, zverejnil zaujímavý článok, v ktorom sa tejto problematike venuje. Jeho súčasťou je únik z agentúry Bloomberg, ktorá sa dostala ku informácii, že spoločnosť Apple pracovala na tajnom projekte s názvom Fennel, ktorý mala skoro hotový. Inžinieri boli vraj hlboko zapojení do úsilia o to, aby boli Apple Watch spolu s apkou Zdravie kompatibilné s miliardou Android zariadení, ktoré sú v obehu medzi používateľmi po celom svete.

Spoločnosť Apple tým mohla získať nových zákazníkov napríklad v krajinách, kde nemá iPhone dostatočne veľký podiel na trhu. Napokon to, ale z dôvodu interného nariadenia nevyšlo.

Podľa uniknutej informácie sa technologický gigant z Cupertina obával toho, že pokiaľ by boli Apple Watch kompatibilné s operačným systémom Android, automaticky by tým klesla hodnota vlastnenia týchto hodiniek spolu s iPhonom.

Apple by musel riešiť problémy a Apple Watch by stratili svoju unikátnosť 

Apple Watch LTE
Zdroj: Apple Watch / Anastasiya Badun

V súčasnosti je prepojenie operačných systémom watchOS a iOS takpovediac dokonalé a každý kto mál skúsenosť s ich praktickým využitím nám určite potvrdí, že je tu všetko vyladené do tých najmenších detailov.

Ten, kto si zaobstará iPhone, má vďaka tomu väčšiu motiváciu k výberu Apple Watch a naopak, ten kto túži po Apple Watch potrebuje ku týmto hodinkám aj iPhone. A keďže sú Apple Watch najpredávanejším produktom vo svojej triede, pre Apple je popísaný stav doslova ideálny.

Navyše ide aj o pomerne drahé hodinky a ako jediné umožňujú cez iPhone aj telefonovať či odpovedať na správy. S týmto má konkurencia, ktorá je síce prostredníctvom aplikácií kompatibilná s iOS stále problém. Dôvodom je interné obmedzenie zo strany spoločnosti Apple.

Samozrejme v súvislosti s prepojením inteligentných hodiniek Apple Watch so zariadením s operačným systémom Android zostáva veľa nezodpovedaných otázok. Apple by napríklad musel vyriešiť problém inštalácie apiek do hodiniek prostredníctvom App Store. Internetový obchod by tak musel mať svoju aplikáciu aj pre obchod Play, čo by bolo určite dosť komplikované.

Apple by tiež musel vyvinúť vlastné aplikácie Aktivita, prípadne Zdravie pre operačný systém Android a používatelia by si museli vytvoriť vlastné Apple ID.

Android s Apple Watch si zrejme nikdy nebudú rozumieť 

Apple Watch senzory
Zdroj: Apple / Komunita

Dnes už nás to, ale trápiť nemusí, pretože je takmer isté, že Apple Watch si s Androidom nikdy rozumieť nebudú. Minimálne nie dovtedy, kým budú absolútnou jednotkou na trhu.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Sport Band stojí výroba 2 $. Apple si pýta 49 $.

A aj keď je pravda, že modely predstavené v posledných rokoch boli objektívne dosť nudné, na budúci rok by sa malo všetko zmeniť. Apple údajne chystá revolučné Apple Watch X, ktoré by mali osláviť 10 rokov od oficiálneho predstavenia na trh.

Tento model by mal mať okrem prepracovaného dizajnu aj nový magnetický systém na zachytávanie remienkov či schopnosť merania krvného tlaku. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -