Od nadchádzajúcej generácie hodiniek Apple Watch sa očakáva naozaj mnoho. Spoločnosť Apple v tomto segmente už dlhšiu dobu nepriniesla žiadnu výraznejšiu zmenu dizajnu či funkcionality, ak nepočítame prémiovú verziu Apple Watch Ultra. To všetko by sa malo zmeniť s výročným modelom Apple Watch X.

Podľa najnovších informácií by mali Apple Watch X (Series 10) obsahovať funkciu, na ktorú čakáme už niekoľko generácií. Ako potvrdil Mark Gurman z agentúry Bloomberg, pripravované hodinky by mali obsahovať možnosť monitorovania krvného tlaku. Apple na tejto technológii už dlhodobo pracuje a zdá sa, že práve desiata generácia zariadenia s ňou dorazí ako prvá.

Apple Watch X prinesú vytúžený redizajn aj nové funkcie

Ak ale očakávate plnohodnotný „tlakomer“, musíme vás sklamať. Prvotná verzia totiž nebude poskytovať presné merania, ale skôr upozornenia na zmeny v krvnom tlaku. To však môže byť dôležité pri odhalení srdcových a cievnych komplikácií, ktoré často vedú k závažných ochoreniam.

Senzor Apple Watch
Zdroj: Apple

Nová funkcia si vyžaduje špeciálny hardvérový snímač, takže nebude dostupná na starších modeloch Apple Watch. Často spomínanou vychytávkou v spojení s Apple Watch X je aj monitorovanie spánkového apnoe. To však zatiaľ nie je potvrdené zo strany dodávateľského reťazca.

Nový model by tiež mal priniesť tenšiu konštrukciu a nový systém pre zapínanie remienkov. S oficiálnymi informáciami si však budeme musieť počkať na samotné odhalenie. Už teraz je však jasné, že sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple Watch X s brutálnym dizajnom odhaľuje ďalší koncept

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -