Ako určite viete, mnoho z jablkových zariadení vám nie len pomáha v každodennom živote, ale dokonca ho dokážu aj zachrániť. Inteligentné hodinky od Apple sa postarali o ďalší pozoruhodný príbeh.

Pred niekoľkými dňami bola polícia v americkom štáte Ohio upozornená na smrteľnú autonehodu. Za oznámenie o tejto tragédii môže polícia ďakovať práve Apple Watch, ktoré mal jeden z účastníkov na ruke.

Bohužiaľ, nehoda si vyžiadala jeden ľudský život a druhá osoba je v kritickom stave. Príčina nehody sa ešte stále vyšetruje. Apple Watch okamžite po zrážke odoslali núdzovú správu, ktorá okrem oznamu autonehody poskytla záchranným zložkám aj priame údaje o polohe a lokalizácii.

Apple neustále vylepšuje záchranné a zdravotné funkcie

Polícia následne použila drona na presné nájdenie auta, čo sa v konečnom dôsledku zhodovalo s polohou z Apple Watch. Ak by hodinky núdzovú správu nedoslali, druhému z účastníkov autonehody by už záchranný tím nedokázal pomôcť.

Apple Watch Ultra zaujímavá cena
Zdroj: YouTube / Dr Debox / Marques Brownlee (úprava redakcie)

Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra predstavili detekciu autonehody ako novú funkciu ešte v septembri 2022. Táto vychytávka je dostupná aj pre modelový rad iPhone 14.

Telefóny tiež zahŕňajú núdzovú komunikáciu cez satelit v oblastiach bez pokrytia mobilnou sieťou. Od spustenia počas minulej jesene Apple neustále ladí svoj softvér, aby bol lepšie optimalizovaný na detekciu autonehôd a zároveň riešil problémy s falošnými poplachmi.

Ak vlastníte jedno zo zariadení, ktoré túto funkciu podporuje, určite si ju nechajte zapnutú. Nikdy totiž neviete, kedy môže pomôcť aj vám v podobnej situácii. Samozrejme, treba dúfať, že to nikdy nebude potrebné.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 kúpite po zľave za fantastickú cenu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -