Spoločnosť Apple predstavila v roku 2022 iPhone 14 a iPhone 14 Pro, pričom obe tieto zariadenia obsahujú technológiu detekcie nárazu vozidla. Hoci sa táto funkcia javí na prvý pohľad ako zbytočná, v skutočnosti sa už predviedla aj v susednom Česku. Napriek tomu ale o nej nemôžeme hovoriť ako o dokonalej. Po tom, čo iPhone volal záchranku ku horským dráham sa toto isté stáva lyžiarom na svahu.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus. 

Spravodajský portál The Colorado Sun zverejnil príbeh z lyžiarskeho strediska Summit County v USA, v ktorom bol hlavným aktérom práve nový iPhone 14. Nešlo však o jeden prípad, kedy zariadenie zle vyhodnotilo situáciu. Tamojší dispečing mal totiž počas jediného dňa obdržať až 71 upozornení, ktoré sa týkali vážnej dopravnej nehody. Žiadne auto ale nehavarovalo.

Za všetko mohol práve iPhone 14, ktorý mal zapnutú funkciu detekcie nárazu. Lyžiari na zjazdovke dokonca ani nemuseli spadnúť na zem, no stačilo aby prudko zabrzdili po rýchlej jazde, z čoho zariadenie vyčítalo, že môže ísť o život ohrozujúcu situáciu. Keďže majú ľudia zvyčajne svoj telefón niekde vo vrecku a necítia vibrácie, veľakrát nereagovali na upozornenie a tak sa iPhone 14 rozhodol sám kontaktovať záchranné zložky.

Dispečerom prišlo samozrejme takéto obrovské množstvo upozornení podozrivé a preto sa rozhodli zavolať späť lyžiarom. Nakoľko však nereagovali, pretože si to na svahu nevšimli, ku zjazdovke boli privolané záchranné vozidlá. Samozrejme úplne zbytočne.

Ide o obrovský problém, ktorý musí Apple vyriešiť 

Detekcia nárazu na lyžiach
Zdroj: PixaBay / úprava redakcie

Samotná situácia sa javí ako veľmi vážna, nakoľko zbytočným vyslaním záchranných zložiek na miesto, kde sa nič nedeje môže dôjsť k oneskorenému príchodu ku skutočným nehodám, kde niekedy o živote a smrti rozhodujú minúty.

Oblasť Summit County pak pritom nie je jediná, ktorá má takýto problém. Na podobné okolnosti sa už sťažovali aj dispečeri z Grand County a Pitkin County. Tí denne prjímajú cca 20 telefonátov, o ktoré sa postará nový iPhone 14.

Ku celej veci sa už vyjadril aj miestny šerif Brett Schroetlin, ktorý uviedol, že kontaktoval spoločnosť Apple. Firma mu medzičasom odpovedala a prisľúbila, že samotný problém, v rámci ktorého nevie iPhone rozoznať jazdu v aute a lyžovanie v blízkej budúcnosti vyrieši. Dúfajme teda, že sa nikomu z vás nestane nič podobné.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 má problémy vo výrobe: Chýbajú mu dôležité komponenty pre displej!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -