Nová generácia prémiových iPadov Pro už klope na dvere. Svedčí o tom aj fakt, že Apple si objednal 8,5 milióna OLED panelov od juhokórejských výrobcov, ktoré majú byť použité práve v prémiových tabletoch. Táto aktualizácia bude predstavovať najvýznamnejšiu zmenu v dizajne od roku 2018.

Zaujímavé je, že nové modely iPadu Pro budú mať displeje od rôznych výrobcov. Spoločnosť Samsung Display bude vyrábať panely pre 11″ verzie, zatiaľ čo LG Display sa postará o 13″ modely. Samsung sa bude podieľať na 4 miliónoch kusov a LG 4,5 milióna čo naznačuje, že model s väčšou uhlopriečkou bude opäť žiadanejší.

Väčšia 13″ verzia iPadu Pro bude opäť populárnejšia

Odborníci z oblasti displejov uvádzajú, že rozdelenie objednávok medzi dodávateľmi je reakciou na zmeny v dopyte po OLED technológii. V odvetví je tiež vyvíjaný tlak na výrobné kapacity a efektívnosť obidvoch spoločností, ktoré sa stále prispôsobujú požiadavkám Apple.

Gigant z Cupertina sa zameriava na vysokú kvalitu displejov a na nový dizajn, vďaka ktorému bude možné znížiť hrúbku a hmotnosť tabletov. Podľa únikov CAD obrázkov budú nové tablety výrazne tenšie, pričom väčší model bude tenší o viac ako 1 mm.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Konečný počet objednaných OLED panelov od Samsungu a LG sa môže zmeniť v závislosti od výrobných výnosov a upravených predpovedí dopytu po nových modeloch Pro. Podľa predpovedí však Apple znížil pôvodné dodávky, ktoré sa ešte pred pár mesiacmi vyšplhali na 10 miliónov kusov.

Očakáva sa, že nové modely iPadu Pro budú vybavené rýchlejšími 3 nm čipmi Apple Silicon M3, možnosťou nabíjania cez špeciálny MagSafe konektor a novou klávesnicou Magic Keyboard a vylepšenou ceruzkou Apple Pencil. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už v najbližších týždňoch, keďže predstavenie novej generácie je doslova za rohom.

Prečítajte si tiež  iPad Pro s OLED displejom dorazí v dvoch verziách. Nebudú však vyrábané rovnakým dodávateľom

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -