Spoločnosť Apple by mala v tomto roku priniesť nový vietor do ponuky svojich zariadení, čo sa podpíše hlavne na kategórii iPadov. Minulý rok sme sa prvýkrát v histórii tohto produktového radu nedočkali žiadneho nového hardvéru. Tento rok nám to gigant z Cupertina bude chcieť vykompenzovať hneď niekoľkými novými modelmi.

Nový iPad Pro sa nezadržateľne blíži

Medzi najočakávanejšie zariadenia patrí bez pochýb iPad Pro, ktorý by sa mal predstaviť už o niekoľko týždňov. Apple sa už vo veľkom pripravuje na uvedenie nových 11″ a 13″ prevedení, ktoré konečne dostanú OLED displeje. Zaujímavosťou ale je, že o ich produkciu sa postarajú dve rôzne dodávateľské spoločnosti.

Za výrobou panelov pre menší, 11″ iPad Pro stojí Samsung, zatiaľ čo 13″ panelmi sa zaoberá spoločnosť LG. Podľa spravodajského portálu The Elec si Samsung zabezpečil exkluzívnu zmluvu na prvú dodávku displejov OLED pre 11″ model, ktorý sa začal masovo vyrábať spolu s novou generáciou iPadu Pro.

LG mal tiež plány na výrobu 11″ panelov, no momentálne sa obidve firmy sústreďujú len na jeden druh displeja. Dodávatelia spustili počiatočnú produkciu minulý mesiac.

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

Podľa odborníkov je rozdelenie úloh spôsobené zmenami v predpovedi dopytu po modeloch iPad Pro zo strany Apple. Prispieť k tomu môžu aj nestálosti výrobných schopností a efektívnosti oboch dodávateľov, ktorí sa ešte stále prispôsobujú požiadavkám Apple pre nové technológie panelov.

Ako vieme, gigant z Cupertina si potrpí na kvalitu. Z tooto dôvodu chce Apple dosiahnuť neprekonateľnú kvalitu obrazu v kombinácií s revolučne tenkým dizajnom zariadenia.

Predpokladané dodávky iPadov Pro na tento rok sa údajne znížili na 8 miliónov kusov. Pôvodne sa očakávalo viac ako 10 miliónov čo znamená, že Apple sa do nových „OLED vôd“ púšťa opatrne.

Čo prinesú OLED displeje pre iPad Pro?

Displeje OLED budú pre kategóriu iPadov novinkou, no rozhodne nie pre iné jablkové zariadenia. Apple už roky používa technológiu OLED pre iPhone a Apple Watch, no väčšie obrazovky tohto typu sú nákladnejšie. OLED ponúka oproti LED alebo mini-LED hlbšiu čiernu a sýtejšie farby, čo sa výrazne prejaví na ostrejšom a vizuálne krajšom obraze.

iPad Pro s klávesnickou Magic Keyboard
Zdroj: MacRumors

Pripravované modely iPadu Pro by mohli byť vďaka novej technológii displeja oveľa štíhlejšie ako súčasné LED verzie. Podľa analytických odhadov by obidve zariadenia mohli byť o približne 1 mm tenšie, čo je v prípade tabletu markantná zmena.

Okrem nových displejov by modely iPad Pro mali byť vybavené najnovším čipom Apple Silicon M3, ktorý sa objavil minulý rok v prémiových MacBookoch Pro. Čip M3 je založený na 3 nm technológii a prináša významné zlepšenie grafiky v porovnaní s minulou generáciou M2, ktorá sa momentálne používa v aktuálnom iPade Pro.

Medzi ďalšie očakávané zmeny patrí aj MagSafe konektor, ktorý umožní lepšiu konektivitu.

Prečítajte si tiež  Nové iPady Pro dostanú okrem OLED obrazovky ďalšiu vychytávku. Budú extrémne tenké

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -