Spoločnosť Foxconn, ktorá vystupuje v úlohe hlavného dodávateľa iPhonov sa bude musieť tento rok uskromniť. Materská spoločnosť Hon Hai Precision Industry Co totiž predpovedá, že hospodárske výsledky na rok 2023 budú výrazne nižšie.

Spoločnosť Foxconn doposiaľ vykázala o niečo menej výroby, ako v rovnakom období minulého roka a zdá sa, že v tomto trende bude pokračovať. Netýka sa to však iba spoločnosti Apple. Globálny trh so smartfónmi totiž poklesol aj v prípade konkurenčných značiek.

Očakávané výsledky, ktoré si spoločnosť vopred nastavila, by nemali byť splnené aj napriek tomu, že gigant z Cupertina už o mesiac predstaví očakávaný modelový rad iPhone 15. Záujemcov o nové zariadenia bude totiž oveľa menej, ako tomu bolo v roku 2022 v prípade uvedenia iPhonu 14.

iPhone 15 zrejme nebude tak žiadaný, ako sa očakávalo

Podľa agentúry Bloomberg spoločnosť Hon Hai oznámila za jún 2023 30 % prepad prevádzkových príjmov v celkovej výške 968 miliónov USD. Napriek tomu, ale vykazála čistý zisk vo výške 1 miliardy USD.

Foxconn čína
Zdroj: Qilai Shen | Bloomberg | Getty Images

Spolu s oznámením najnovších informácií o finančných príjmoch predseda predstavenstva spoločnosti Young Liu zopakoval zámer spoločnosti zvýšiť svoje investície v Indii. Hon Hai má v krajine už viac ako 30 tovární. Toto číslo by malo vzhľadom na plánované investície ešte o niečo vzrásť.

Ako to vidíte s kúpou nového iPhonu 15 vy? Chystáte sa na upgrade alebo ostanete pri vašom súčasnom smartfóne? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Apple oklamalo používateľov s batériami v iPhone. Teraz musí zaplatiť 500 miliónov

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBloomberg
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here