Okrem vlajkových zariadení spoločnosti Apple sme sa v tomto roku mali dočkať aj ďalšieho, menej nápadného produktu. Spoločnosť Apple chcela pôvodne predstaviť lokátor AirTag druhej generácie už v nasledujúcich 12 mesiacoch, no podľa nových informácií sa jeho príchod oneskorí.

O slovo k tejto téme sa prihlásil analytik Mark Gurman v poslednom čísle svojho newslettera Power On pre agentúru Bloomberg. Apple podľa neho nemá v tomto segmente veľa konkurentov a súčasná generácia AirTagu zatiaľ spĺňa všetko, čo by mohol používateľ očakávať.

Apple odloží predstavenie AirTagu druhej generácie

Gurmanova správa tiež uvádza, že pre Apple je najväčšou výzvou vypredanie zásob. Sklady jablkovej spoločností sú totiž AirTagmi preplnené a preto by nedávalo význam predstavovať nový model.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Pri potenciálnom predstavení druhej generácie však môžeme očakávať hneď niekoľko noviniek.

AirTag v zľave
Zdroj: Unsplash / Mark Chan / Onur Binay (úprava redakcie)

Nový lokátor prinesie v prvom rade vylepšený bezdrôtový čip, ktorý sa zhoduje s novšími komponentmi vo vnútri najnovších iPhonov a hodiniek Apple Watch.

Jedná sa o technológiu širokopásmového čipu Ultra-Wideband druhej generácie, ktorý sa nachádza v iPhonoch 15 a hodinkách Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2.

Vďaka tomu bude AirTag schopný komunikovať s inými zariadeniami, ktoré majú ten istý čip na väčšiu vzdialenosť, ako čip U1, ktorý sa nachádza v súčasnom AirTagu.

AirTag
Zdroj: Unsplash / Đức Trịnh

Ohľadom odhadovaného dátumu, kedy môže AirTag 2 doraziť, môžeme hovoriť o nie veľmi predvídateľnej situácii. Keďže sa jedná o pomerne jednoduché zariadenie, gigant z Cupertina s ním môže vyrukovať kedykoľvek. Podľa analytikov je však takmer isté, že skôr ako v roku 2025 to nebude.

Ak teda chcete AirTag, jeho nákupom v súčasnosti vôbec nič nepokazíte. Jeden kus sa štandardne predáva za 39 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete aj za 31,54 €.

Ak si naopak vyberiete balenie viacerých kusov, jeho bežná cena je 129,99 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 99,99 € (cca 25 € / kus). A to je skutočne ponuka, ktorá sa ťažko odmieta. Najmä keď ide o produkt, ktorý vám vie byť tak moc nápomocný. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  AirTag vám môže zachrániť tisícky eur. Takto dokáže lokalizovať batožinu

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -