Lokátor AirTag je šikovným pomocníkom pri hľadaní alebo sledovaní predmetov, o čom sa presvedčil už nejeden majiteľ tejto nápomocnej bielej placky. Spoločnosť Apple preto pracuje na druhej generácii tohto zariadenia, no jej príchod je ešte poriadne vzdialený.

Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca Apple neplánuje uviesť na trh druhú generáciu AirTagu v najbližšom roku čo znamená, že najskorším možným obdobím pre príchod bude rok 2025. K tejto téme sa vyjadril analytik Ming-Chi Kuo vo svojom príspevku na sociálnej sieti X (Twitter). Podľa neho sa začiatok hromadnej výroby posunul, čo znamená, že spoločnosť Apple nebude schopná dodržať pôvodný harmonogram uvedenia na trh.

Kuo tvrdí, že AirTag 2 bude súčasťou nového ekosystému priestorovej siete, ktorú Apple vyvíja. Kľúčovým zariadením nového ekosystému sa má stať náhlavná súprava Apple Vision Pro, ktorá prepojí všetky ostatné jablkové produkty. Je jasné, že AirTag bude spolupracovať s Vision Pro, no podrobnosti na akom princípe zatiaľ nie sú známe.

Airtag 2 je na ceste, no počkáme si na neho o niečo dlhšie

Je možné, že ultraširokopásmový čip v AirTagu by mohol slúžiť na prenos údajov o polohe do Vision Pro, no presný spôsob akým Apple využije prepojenie týchto na pohľad nezlúčiteľných zariadení je momentálne záhadou.

AirTag balenie
Zdroj: Unsplash / Mark Chan

V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili súhrn všetkých leakov a informácií, ktoré doposiaľ vyplávali na povrch. Toto všetko prinesie nový AirTag 2:

Overený dizajn bez zmien

V prípade tvaru a celkového dizajnu sa pravdepodobne žiadnych zmien nedočkáme. AirTag preto bude aj naďalej dostupný vo forme bielej placky, aj keď niektorí analytici poukazovali na zmenu veľkosti. Na stole je aj možné zavedenie niekoľkých farebných variácií.

Používatelia sa sťažovali na to, ako ľahko sa dá dostať k batérii AirTagu. Tento nedostatok sa javil, ako nebezpečný pre deti. Je teda možné, že Apple mierne zmení komplexnosť  otvárania zariadenia a prístupu ku jeho batérii. Teoreticky môže pribudnúť detská poistka.

AirTag sledovacie zariadenie položené na kovovom ráme
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Integrácia pre headset Apple Vision Pro

Podľa známeho analytika Ming-Chi Kua bude AirTag integrovaný s náhlavnou súpravou Vision Pro, ako súčasť priestorového ekosystému. Žiadnych podrobností sme sa však v tejto kategórii únikov nedočkali. Kuo spomína len nasledujúce dve možnosti.

Prvou je prenos informácií cez ultraširokopásmový čip v AirTagu o polohe náhlavnej súpravy, čo by malo slúžiť pre rozšírené funkcie v priestore. Možnosťou je aj prínos funkcií pre nové rozhranie, vďaka ktorému bude možné sledovať predmety a zariadenia vo virtuálnej realite.

Apple Vision Pro Mac Virtual Display
Zdroj: Apple

Vylepšený ultraširokopásmový čip

Spoločnosť Apple pridala do iPhonu 15 aj vylepšený širokopásmový Ultra Wideband čip. Rovnakého scenára by sa mal dočkať aj pri AirTagu druhej generácie. Integrácia čipu U2 by mohla priniesť lepšiu presnosť pri určovaní polohy a vyššiu účinnosť pre menšiu spotrebu energie. Nechajme sa prekvapiť.

AirTag prvej generácie je teraz extrémne lacný 

AirTag
Zdroj: SvetApple

Pokiaľ si teda chcete kúpiť AirTag, vzhľadom na to, že nová generácia je vzdialená ešte minimálne jeden a pol roka to môžete s čistým svedomím urobiť. Balenie jedného kusu sa štandardne predáva za 39 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať už za 30,99 €.

K dispozícii je tiež možnosť kúpenia štyroch kusov za zvýhodnenú cenu. Takéto balenie sa štandardne predáva za 129 € avšak po kliknutí na tento odkaz ho získate za 100,6 €. V praxi to znamená, že za každý AirTag zaplatíte len cca 25 € a to sa už veľmi oplatí. O zariadenia sa môžete podeliť so svojimi blízkymi, priateľmi či kolegami s práce. Tak na čo ešte čakáte? Prívesky na AirTag kúpite za skvelé ceny na Loopi.sk.

Prečítajte si tiež  AirTag zachránil ďalšie ukradnuté auto. Lokátor je po zľave extrémne lacný. Poistite sa ním aj vy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -