Hoci sa počas blížiacej sa konferencie Wonderlust s najväčšou pravdepodobnosťou nové modely iPadov neukážu, spoločnosť Apple má pre svoje tablety naozaj veľké plány. Poriadnych zmien by sa mal dočkať hlavne prémiový iPad Pro, ktorý sa dočká najväčšieho upgradu od roku 2018.

Okrem nových OLED displejov, ktoré na iPad dorazia vôbec po prvýkrát, si gigant z Cupertina prichystal ešte jednu lahôdku. V najvyššej konfigurácii by mohol iPad Pro dostať neuveriteľné 4TB úložisko, čo by malo predstavovať dostatok aj pre tých najnáročnejších používateľov. Táto informácia sa pred niekoľkými dňami objavila na kórejskom blogu Naver, ktorý zdieľa správy od leakera vystupujúceho pod pseudonymom “yeux1122”.

Podľa neho by mala spoločnosť Apple zdvojnásobiť súčasne najvyššiu dostupnú konfiguráciu 2TB a ponúknuť pre 11″ aj 12,9″ iPad Pro až 4TB interného úložiska.

iPady Pro sa môžu dočkať obrovského navýšenia úložiska

Apple prvýkrát ponúkol možnosť 2 TB úložiska po príchode piatej generácie iPadu Pro. Súčasné modely však ponúkajú nahrávanie videa vo formáte ProRes až do rozlíšenia 4K pri 30 snímkach za sekundu, čím sa úložisko dokáže zaplniť pomerne rýchlo. Práve z tohto dôvodu by navýšenie kapacity dávalo zmysel.

Nový iPad Pro s procesorom M2 od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Ak by spoločnosť Apple zvýšila maximálnu kapacitu svojich pripravovaných modelov iPadu Pro OLED na 4 TB, pravdepodobne by tiež zvýšila aj štartovaciu kapacitu na 256 GB. Súčasná 128GB verzia by sa tak vytratila z ponuky.

Podľa aktuálnych informácií očakávame, že prvé OLED modely iPadu Pro uvidíme niekedy v prvej polovici roka 2024. Okrem samotného tabletu si aktualizáciou prejde aj klávesnica Magic Keyboard, ktorá dostane väčší trackpad a hliníkový kryt na štýl MacBooku, ktorý by mal pripomínať viac notebook, ako tablet. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPad sa ešte viac priblíži k MacBooku. Apple chystá dizajnovú novinku pre nový iPad Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -