V poslednej dobe by sme ľen ťažko hľadali čo i len jeden týždeň, kedy sa Elon Musk nepostaral o žiadnu zo svojich eskapád, alebo kontroverzných vyjadrení. Filantrop sa najnovšie nechal počuť, že z Twitteru, alebo po novom X, chce odstrániť jednu z funkcií, ktorá je jeho súčasťou už od nepamäti.

Hlava tejto sociálnej siete šokovala svet vyhlásením, že plánuje zrušiť možnosť blokovať ľudí na X. Podľa Muska ide o zbytočnú funkciu, ktorá sa nehodí do jeho vízie sociálnej siete a nemala by byť jej súčasťou. Množstvo používateľov s ním však pochopiteľne nesúhlasí, čo mu dali okamžite najavo vo forme komentárov.

Musk takto reagoval na otázku v kontexte s inou možnosťou sociálnej siete. Podľa jeho slov je blokovanie zbytočné, keďže iných používateľov môžete stlmiť. Stlmenie a blokovanie sú však dve úplne rozdielne veci, ktoré vznikli za iným účelom.

Žeby Elon nepoznal produkt, ktorý za viac, ako 40 miliárd dolárov kúpil ešte minulý rok? Žiaľ, toto vyjadrenie tomu v plnej miere nasvedčuje.

Blokovanie na Twitteri zrejme dostane stopku

Keď niekoho na X stlmíte, tak nevidíte jeho príspevky, no on stále vidí a môže reagovať na tie vaše. Keď niekoho zablokujete, prestanete komunikovať navzájom a nemáte prístup k vzájomnému obsahu.

Musk tvrdí, že v budúcnosti bude stlmenie jedinou možnosťou, ako si filtrovať obsah na X. Funkcia blokovania priamych správ bude fungovať, no blokovanie profilov bude zrušené. To znamená, že spameri a trollovia budú mať voľnú cestu k ľuďom, ktorí by ich normálne zablokovali, keďže stlmenie je oveľa slabšie opatrenie.

Nie je isté, kedy (a či vôbec) Musk zrealizuje svoje plány na zrušenie blokovania, najmä keď vidíme reakcie, ktoré toto vyjadrenie vyvolalo. Ako už vieme z minulosti, Musk často ohlasuje veci bez toho, aby mal konkrétny termín, alebo spôsob realizácie.

Dokonca to robí často bez toho, aby si to sám premyslel, prípadne to konzultoval s niekym kompetentnejším, kto má v danej oblasti oveľa lepšie skúsenosti, ako on sám. Možno nám to pripomína jedného nemenovaného slovenského politika, no to už zachádzame trochu ďaleko. Čo si o tomto kroku myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  Twitter už NEEXISTUJE. Aj na iPhone sa kompletne premenil na X

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -