Spoločnosť Meta sa postarala o ďalšiu novú funkciu pre jednu zo svojich sociálnych sietí. Tentokrát sa na rad dostal Facebook Messenger, ktorý prinesie lepšie zabezpečenie konverzácií pre svojich používateľov.

Messenger a Facebook zavádza koncové šifrovanie pre súkromné správy a hovory, čím konečne spoločnosť Meta dodržala svoj sľub týkajúci sa end-to-end šifrovania, o ktorom hovorí už niekoľko rokov. Šifrovanie pre Messenger sa prvýkrát objavilo v roku 2016 pod názvom “tajné konverzácie” a odvtedy ho spoločnosť plánovala rozšíriť pre všetky kryptografické funkcie platformy.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Facebook Messenger bude konečne bezpečnejší pre používateľov

Podľa šéfky Messengeru Loredany Crisan, ktorá sa vyjadrila k téme v novom príspevku, bude end-to-end šifrovanie dostupné pre všetky správy a hovory medzi dvomi používateľmi.

Tento krok má byť súčasťou väčšej iniciatívy, v ktorej chce spoločnosť Meta prebudovať od základu všetky bezpečnostné funkcie sociálnej siete.

Messenger šifrovanie správ
Zdroj: Meta

Úroveň zabezpečenia, ktorú poskytuje koncové šifrovanie znamená, že obsah správ a hovorov je chránený od momentu kedy opustia zariadenie odosielateľa, až kým sa dostanú do zariadenia príjemcu.

Inými slovami, nikto vrátane spoločnosti Meta nemôže vidieť aký obsah odosielate, pokiaľ sa správa nenahlási.

Šifrované konverzácie ponúkajú aj ďalšie funkcie vrátane možnosti upravovať správy, lepšej kvality médií a zmiznutia správ.

Spoločnosť Meta dodáva, že end-to-end šifrovanie nezabráni v používaní vlastných tém, reakcií na správy a ďalších zaužívaných funkcií. Už čoskoro by sme sa rovnakého štandardu mali dočkať aj v prípade sociálnej siete Instagram.

Prečítajte si tiež  Apple plánuje vydanie ďalších Macov s čipom M3. Vieme, kedy ich môžeme očakávať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -