Spoločnosť Google má v pláne už o pár týždňov uviesť na trh svoj prvý skladací smartfón. Týmto krokom chce nielen predbehnúť Apple, ale aj priamo konkurovať spoločnosti Samsung a ďalším, prevažne čínskym výrobcom.

Napriek tomu, že Google Pixel Fold ešte neuzrel svetlo sveta, na internete sa vynára čoraz viac renderov a konceptov, ktoré do detailov ukazujú, ako má skladací smartfón vyzerať.

Autorom najnovších únikov do tohto súdka je známy leaker Evan Blass, ktorý sa vo svojom príspevku na Twitteri podelil o nové rendery. Obrázky dopĺňajú aj podrobné hardvérové špecifikácie, ktoré Pixel Fold prinesie.

Google prinesie nový štandard pre skladacie smartfóny

Nové rendery v podstate potvrdzujú dizajnové detaily, ktoré sa už nejaký čas objavujú aj u iných analytikov a leakerov. Pixel Fold bude disponovať podobným vzhľadom, ako Galaxy Z Fold 4. Z vonkajšej strany dostane 5,8″ OLED displej, pričom hlavná obrazovka bude mať až 7,6″.

Google Pixel Fold koncept
Zdroj: Twitter / Evan Blass

Oba displeje budú dosahovať obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Na základe podrobností od Blassa vieme viac aj o rozmeroch zariadenia. V zloženom, aj v rozloženom stave budú nasledovné:

Zložený stav

  • Výška: 5,5″ – 139,7mm
  • Šírka: 3,1″ – 79,5mm
  • Hrúbka: 0,5″ – 12,1mm

Rozložený stav

  • Výška: 5,5″ – 139,7mm
  • Šírka: 6,2″ – 158,7mm
  • Hrúbka: 0,2″ – 5,2mm
Google Pixel Fold koncept
Zdroj: Twitter / Evan Blass

Fold dostane poriadnu dávku výkonu a vychytávok

Google Pixel Fold bude poháňaný čipom Tensor G2 od spoločnosti Google a špecializovaným bezpečnostným koprocesorom Titan M2. Ten sa dodáva s 12 GB pamäte RAM, ako aj s 256 GB alebo 512 GB úložiskom UFS 3.1.

Jedným z lákadiel bude aj vynikajúci kamerový systém. Vonkajšie fotoaparáty budú pozostávať zo 48 MPx hlavného, 10,8 MPx ultraširokouhlého a 10,8 MPx Dual Pixel teleobjektívu. Vnútorný fotoaparát dostane 8 MPx objektív.

Google Pixel Fold bude vážiť podľa úniku 283 gramov, vďaka štandardu IPX8 ponúkne odolnosť voči vode a bude mať 4 821 mAh vstavanú batériu, ktorá ponúkne až 24 hodín na jedno nabitie. Smartfón sa bude dať kúpiť v dvoch farebných prevedeniach v možnostiach obsidiánová a porcelánová.

Podľa slov spoločnosti Google bude telefón vybavený najodolnejším pántom spomedzi všetkých skladacích smartfónov vôbec. To mu prepožičia extrémnu výdrž a odolnosť.

Google Pixel Fold koncept
Zdroj: Twitter / Evan Blass

Predstavenie je doslova za rohom

Ak si na tento smartfón brúsite zuby, určite vás poteší fakt, že dorazí už čoskoro. Pixel Fold bude predstavený na konferencii Google I/O už o týždeň, konkrétne 10. mája.

Cenovka by sa mala zastaviť na úrovni 1 700 dolárov (cca 1 552 €), čo je podobná suma, ako v prípade skladacích telefónov od Samsungu pri ich predstavení.

Prečítajte si tiež  Muž vyhodil Samsung Galaxy Fold, iPhone 11 Pro Max a Nokiu 3310 z 20. poschodia. Ako to dopadlo?

Len pre porovnanie, Samsung Galaxy Z Fold 4 dnes kúpite po zľave od 1 150 € a dostupnejší Samsung Galaxy Z Flip 4 len od 704 €. Obe zariadenie teda už začínajú byť relatívne dostupné.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -