Aktualizácia iOS 17.2, ktorá by mala byť spustená pre všetkých používateľov už o niekoľko dní prinesie viacero zaujímavých funkcií a noviniek, ktoré Apple sľuboval už pri predstavovaní systému iOS 17. Okrem toho sa však update postará aj o riešenie niekoľkých problémov. Jedným z nich má byť naďalej trvajúca chyba týkajúca sa bezdrôtového nabíjania v niektorých vozidlách.

Mnoho používateľov nového iPhonu 15 hlásilo, že sa stretávajú s problémami s nabíjaním svojich telefónov vo vozidlách značiek Chevrolet, Cadillac a Buick. V niektorých prípadoch sa iPhone na bezdrôtovej nabíjacej podložke v aute vôbec nenabíjal, v iných sa zas nabíjanie po čase prerušilo, takže technológia sa stala totálne nepoužiteľná.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iOS 17.2 skoncuje s problémom bezdrôtového nabíjania

Väčšina hlásení tohto problému sa objavila po aktualizácii na iOS 17.1 a týkala sa iPhonu 15. Spoločnosť General Motors v novembri oznámila, že problém skúma. Pre Apple to však nebolo po prvýkrát, čo sa s takýmto nedostatkom stretlo.

V novembri sme sa totiž dočkali aktualizácie iOS 17.1.1, ktorá riešila chybu s nefunkčným NFC, keď sa iPhone nabíjal v automobiloch BMW. Táto chyba bola vyriešená spomínanou aktualizáciou no zdá sa, že vo vozidlách iných značiek problém naďalej pretrváva.

iOS 17.2 by mal byť dostupný pre verejnosť už v priebehu budúceho týždňa. Aktualizácia okrem iného pridá aplikáciu Denník, skratku pre akčné tlačidlo, ktorá vyvolá akciu prekladača na iPhone 15 Pro a 15 Pro Max, nové funkcie v správach, widgety pre aplikácie Počasie a Hodiny a mnoho ďalších vylepšení. Máme sa teda na čo tešiť!

Prečítajte si tiež  iOS 17.2 prinesie funkciu, vďaka ktorej si budete môcť lepšie prispôsobiť notifikácie a haptiku

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -