Apple už onedlho uvedie na trh aktualizáciu iOS 17.4, ktorá prinesie azda najväčšie zmeny v rámci súčasnej generácie softvéru. Okrem zmien v prípade obchodu App Store sa dočkáme aj ďalších zaujímavých noviniek. Update prináša aj drobné, no praktické vylepšenie pre stopky v aplikácii Hodiny.

Nová aktualizácia iOS 17.4 prinesie vylepšenie, ktoré umožňuje používať stopky s funkciou Živé Aktivity (Live Activities) od Apple. Keď zapnete stopky cez aplikáciu, automaticky sa zobrazia na zamknutej ploche aj na interaktívnom paneli Dynamic Island. Je to síce iba detail, no v praxi bude veľmi užitočný.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iOS 17.4 prinesie podporu živých aktivít pre stopky

Na obrazovke živých aktivít bude zobrazený malý časovač s presnosťou na sekundy a na zamknutej obrazovke sa ukáže celý časovač stopiek. Po kliknutí na živú aktivitu bude možné s apkou interagovať, napríklad formou zastavenia stopiek, alebo spustenia nového kola.

Rovnaké možnosti budú dostupné aj na zamknutej obrazovke. Časovače fungujú so živými aktivitami už od iOS 16, no stopky bolo možné ovládať iba priamo v aplikácii Hodiny.

iOS 17.4 živé aktivity pre stopky
Zdroj: MacRumors

Systém iOS 17.4 je momentálne dostupný pre vývojárov, pričom oficiálnej verzie pre všetkých používateľov by sme sa mali dočkať v priebehu marca. Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad otvorenie App Store pre obchody tretích strán v EÚ. Pôjde o najväčší zásah do tohto operačného systému v celej jeho histórii.

Prečítajte si tiež  Podcasty dostanú vítanú novinku, ktorá dorazí v rámci aktualizácie iOS 17.4

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -