AKTUALIZÁCIA 15. júl 2024 – Apple zrušil práce na iOS 17.5.2

Približne týždeň dozadu sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple chystá nový operačný systém iOS 17.5.2, ktorý vyjde už v najbližších týždňoch. Táto novinka nemala priniesť nič prevratné ani revolučné, ale mala sa zamerať na opravu chýb a nedostatkov, ktorými aktuálne môžu trpieť používatelia operačného systému iOS 17.5.1.

A hoci vyzerala správa relevantne a pochádzala z dôveryhodného zdroja, ten teraz otočil. Na základe informácií, ktoré získal portál 9to5mac sa Apple napokon rozhodol zrušiť vydanie iOS 17.5.2, ktorý napokon vôbec nebude existovať. Netreba však zúfať. Firma na to mala dobrý dôvod. Ako totiž píše Forbes, celé to pravdepodobne súvisí s pripravovanou aktualizáciou iOS 17.6, ktorá sa aktuálne nachádza v pokročilom štádiu beta testovania.

Namiesto toho, aby teda Apple plytval energiou a zdrojmi na vývoj iOS 17.5.2 sa naplno zameral na iOS 17.6, ktorý bude riešiť rovnaké problémy avšak vyšiel by možno o týždeň, maximálne dva neskôr.

Pôvodný článok z 9. júla 2024

Apple nám nedávno predstavil očakávaný operačný systém iOS 18, ktorý prinesie revolučné novinky na obrazovky našich iPhonov. Jeho príchod je naplánovaný na jeseň tohto roku, podobne ako v prípade ostatných aktualizácií pre ďalšie operačné systémy. Do tej doby sa však dočkáme ešte minimálne jednej aktualizácie pre súčasný cyklus iOS 17.

Spoločnosť Apple sa pripravuje na vydanie aktualizácie iOS 17.5.2, ktorá prinesie menšie zmeny pre iPhone. Táto nadstavba sa bude orientovať prevažne na chyby v systéme spojené so zabezpečením a rôzne bug fixy v spojení s výkonnostnými vylepšeniami.

iOS 17.5.2 príde v priebehu niekoľkých týždňov

Používatelia iPhonov, ktorí neprešli na beta verziu iOS 18 a stále používajú iOS 17 môžu očakávať, že aktualizácia prinesie bezpečnostné záplaty a opravy. Presný termín uvoľnenia aktualizácie iOS 17.5.2 pre verejnosť zatiaľ nie je známy. Podľa doterajších únikov by sme sa jej mali dočkať v priebehu júla.

iOS 18 zhrnutie
Zdroj: Apple

Krátko po vydaní tohto systému by sme sa mali dočkať aj aktualizácie iOS 17.6, ktorá bude zrejme posledným väčším updatom v rámci životnosti iOS 17. Krátko na to budeme svedkami oficiálneho spustenia iOS 18, ktorý so sebou prinesie hromadu nových funkcií a zmien.

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  Apple vydal iOS 18 v tretej beta verzii. Prináša 6 zásadných noviniek

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -