Gigant z Cupertina si v rámci svojho ekosystému potrpí na zabezpečenie a ochranu osobných údajov. Zlou správou však je, že najnovšia verzia systému iOS stále trpí chybou, kvôli ktorej sú iPhony zraniteľné proti známemu hackerskému nástroju Flipper Zero.

Flipper Zero je lacný a obľúbený nástroj pre hackerov, ktorý sa už mnohokrát používal na hackovanie iPhonov a iPadov v okolí. Nástroj posiela na zariadenie falošné vyskakovacie okná cez Bluetooth, kvôli ktorým iPhone zamrzne a reštartuje sa. Spoločnosť Apple zatiaľ tento problém nevyriešila a to ani po aktualizácii na iOS 17.

Tento pomocník hackerov sa dá použiť na ovládanie rôznych rádiových protokolov, ktoré sa používajú v bezpečnostnom testovaní. Ide o zariadenie s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré sa dá naprogramovať na rôzne účely.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Ak sa, ale do neho nahrá iný softvér, môže sa stať nebezpečnou zbraňou. Práve tento scenár často využívajú neprajní hackeri.

Flipper Zero predstavuje stále závažný problém pre iPhone

Bezpečnostný výskumník vystupujúci pod pseudonymom Techryptic na X (Twitter) odhalil, že Flipper Zero môže vykonávať útoky typu Denial of Service (Dos) a zaplavovať iPhony a iPady množstvom úloh, ktoré vyvolajú reštart. Obnovenie plnej funkčnosti následne trvá približne 5 minút.

Útok sa opiera o chybu v procese párovania Bluetooth Low-Energy (BLE). Spoločnosť Apple používa BLE na fungovanie viacerých technológií vo svojom ekosystéme, ako je napríklad AirDrop, HandOff, HomeKit alebo technológie pre spojenie s Apple Watch.

Spoločnosť Apple, ktorá je známa svojou vysokou úrovňou zabezpečenia, zatiaľ nepriznala ani neopravila túto chybu BLE.

Môže to byť z technických dôvodov, no mnoho používateľov si myslí, že spoločnosť Apple jednoducho nevenuje zneužitiu pozornosť.

Ak sa však situácia vyhrotí, záplaty systémov iOS a iPadOS by na seba nenechali dlho čakať.

Prečítajte si tiež  Apple tvrdí, že inštalácia apiek mimo App Store bude pre používateľov nebezpečná
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -