O umelej inteligencii v rámci systému iOS 18 sme toho za posledné týždne napísali viac než dosť. Nové informácie však stále prichádzajú a spolu s nimi aj predstava toho, ako by mali prvky generatívnej AI od Apple vyzerať v praxi.

Známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg poskytol ďalšie zistenia o plánoch Apple v oblasti umelej inteligencie. Tá by mala vyzerať inak, ako sme si pôvodne mohli myslieť. Gurman vo svojom najnovšom príspevku zdôraznil, že Apple nemá v úmysle uvádzať vlastného AI chatbota v rámci nadchádzajúcich softvérových aktualizácií.

Výnimkou nebude ani očakávaný iOS 18. Gigant z Cupertina namiesto toho hľadá spoluprácu s inými firmami, ktoré ho v tejto iniciatíve posunú vpred.

Chatbot od Apple sa nakoniec nedostaví

Predchádzajúce správy poukazovali na možnosť, že Apple by mohol licencovať existujúce AI chatboty, ako sú Gemini od Google alebo ChatGPT od OpenAI. Teraz je ale jasné, že chatbot od Apple nie je v pláne pre iOS 18.

Spoločnosť Apple rokuje s Google aj OpenAI na možnosti použitia ich umelej inteligencie
Spoločnosť Apple rokuje s Google aj OpenAI na možnosti použitia ich umelej inteligencie (Foto: DALL-E / úprava redakcie)

Gurman tiež predpokladá, že umelej inteligencii bude venovaná značná pozornosť na nadchádzajúcej vývojárskej konferencii WWDC 2024. Apple má v pláne predstaviť nové funkcie, ktoré by mali uľahčiť každodenný život používateľov, hoci konkrétne detaily ešte neboli zverejnené. Pôjde však iba o akési otvorenie do sveta AI, keďže Apple ešte nepriniesol umelú inteligenciu v pravom slova zmysle.

Očakáva sa, že generatívna AI vylepší Siri a umožní aplikácii Správy automatické dokončovanie viet, pričom podobné vylepšenia by mohli získať aj ďalšie aplikácie od Apple. Reč je napríklad o hudobnej platforme Apple Music, Skratkách alebo kancelárskom balíku iWork, ktorého súčasťou sú apky ako Pages, Numbers a Keynote.

Prvá beta verzia iOS 18 by mala byť dostupná pre vývojárov ihneď po hlavnej prezentácii na WWDC 2024, s očakávaným všeobecným uvoľnením aktualizácie v septembri. Uvidíme, s čím sa Apple vytasí a eké vychytávky nakoniec prinesie na obrazovky našich zariadení.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 si môžete pozrieť v plnej kráse. Nový únik odhaľuje detaily

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -