Spoločnosť Apple nám už 12. septembra na ďalšom veľkolepom mediálnom evente odprezentuje úplne nový iPhone 15. Zariadenie, na ktoré všetci čakáme už mesiace, bude k dispozícii v štyroch samostatných verziách a ponúkne technológie, vďaka ktorým Apple opäť prekoná svoju konkurenciu. Vďaka niektorým zmenám ju však maximálne dobehne.

Presne toto využíva spoločnosť Google, ktorá teraz zverejnila vtipnú reklamu. V nej sa smeje z očakávanej funkcie v iPhone 15, ktorú má Pixel už od svojej prvej generácie, ktorá na trhu debutovala ešte v roku 2016. Pre lepšiu predstavu, v tomto istom roku spoločnosť Apple predstavila iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Aby sme už nechodili okolo horúcej kaše, samozrejme hovoríme o úplne novom USB-C konektore, ktorý plnohodnotne nahradí dnes už 11 ročný Lightning.

Táto technológia navyše neprichádza do iPhonu 15 dobrovoľne, ale tak trochu na silu, nakoľko spoločnosť Apple bola ku nej donútená z dôvodov nových nariadení, ktoré začnú platiť od konca roka 2024 na území Európskej únie.

Rovnako tak sa, ale o povinnom zavedení USB-C začína vo veľkom hovoriť aj v ďalších krajinách, ako USA, India či po novom aj Saudská Arábia. Apple teda nemá na výber a musí sa prispôsobiť politickému tlaku. Naopak konkurenčná spoločnosť Google sa na tom celom z chuti zabáva.

Za zmienku tiež stojí, že aj keď iPhone 15 dostane USB-C konektor, treba sa pripraviť na obmedzenia, ktoré sú pre spoločnosť Apple tak typické. V prvom rade, káble, ktoré nájdete v krabici by nemali mať certifikát MFi, no dobrou správou je, že budú farebné a opletané textíliou, plus by mohli mať konečne dĺžku aspoň 1,5 metra.

No a keďže nebudú MFi, zariadenie by malo podporovať rovnaké prenosové rýchlosti, ako pri využití technológie Lighnting a teda USB 2.0. Pokiaľ si naopak kúpite špeciálny Thunderbolt kábel s certifikáciou MFi, dostať sa môžete na rýchlosti USB 3.2 či dokonca USB 4.0, pri ktorých sa počíta s maximálnou prenosovou rýchlosťou 40 Gb/s.

Rovnako sa ale spomína, že táto možnosť môže byť obmedzená len na Pro modely. Dobrou správou naopak je, že obmedzenie by malo Apple minimálne v EÚ zo zákona zrušiť najneskôr do konca roka 2024. Urobiť to môže napríklad aktualizáciou softvéru. V opačnom prípade sa dopustí porušenia zákona, ktorý takéto praktiky vyslovene zakazuje. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne.

Prečítajte si tiež  Apple nebol 14 rokov takýto neobľúbený!

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 800 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -