Známy alternatívny digitálny obchod s aplikáciami Aptoide, ktorý vznikol pôvodne pre operačný systém Android rozširuje svoje pôsobenie v Európskej únii. Už čoskoro sa tohto herného obchodu dočkáme aj na obrazovkách našich iPhonov.

Toto oznámenie predstavuje významný krok. Ide totiž o prvý obchod pre iOS zameraný výhradne na hry od chvíle, keď nadobudol platnosť nový zákon o digitálnych trhoch v EÚ (DMA). Ten spoločnosť Apple donútil zaviesť do operačného systému iOS nechcený sideloading (inštalácia apiek mimo App Store).

Výnimočnosť obchodu Aptoide spočíva v tom, že ponúka alternatívu k obchodu Google Play pre zariadenia s Androidom. Teraz sa snaží získať podobnú pozíciu aj v ekosystéme iOS. Herný obchod však bude spustený v obmedzenom režime.

Na iPhone príde alternatívny obchod Aptoide 

Počiatočný prístup bude umožnený len vybraným používateľom prostredníctvom pozvánkových kódov. Viac, ako 20 000 záujemcom o registráciu plánuje Aptoide distribuovať medzi 500 a 1 000 kódov denne.

Tento postup umožní spoločnosti zbierať a analyzovať spätnú väzbu od prvotných používateľov a následne vyladiť všetky potrebné detaily do dokonalosti.

Alternatívny obchod Aptoide
Zdroj: Aptoide

Pri spustení bude obchod obsahovať sedem hier, vrátane Solitaire, Charades a Mahjong. Aptoide však avizuje, že v budúcnosti rozšíri svoju ponuku o hry od rôznych vývojárov. Už teraz má záujem o spoluprácu viac ako 100 vývojárov, pričom 30 z nich je v procese integrácie svojich titulov.

Zatiaľ čo iné obchody s aplikáciami ponúkajú širokú škálu obsahu, Aptoide sa na začiatku zameriava výlučne iba na hry. Generálny riaditeľ Paulo Trezentos pre portál The Verge naznačil, že v budúcnosti by sa ponuka mohla rozšíriť aj o ďalší obsah a služby.

Tento krok je širšou iniciatívou, v ktorej má Apple sprístupniť svoje zariadenia so systémom iOS a iPadOS aj pre alternatívne obchody tretích strán.

V najbližšom období by sme sa tak mali dočkať väčšieho počtu obchodov aj od ďalších vývojárov. Tieto pravidlá sa však zatiaľ vzťahujú iba na používateľov v rámci krajín Európskej únie.

Prečítajte si tiež  Na iPhone si môžete zahrať hry z legendárneho Nintendo 3DS

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -