Len nedávno sme vás informovali o tom, že používatelia zariadení s operačným systémom Android stále vo veľkom prechádzajú na konkurenčnú platformu iOS. Teraz si na túto tému posvietila aj známa analytická spoločnosť CIRP, ktorá vo svojej výslednej správe odhalila pomerne zaujímavý trend.

Podľa zistení výskumníkov si používatelia, ktorí prechádzajú zo systému Android na iPhone vyberajú predovšetkým staršie modely namiesto tých úplne najnovších. Samotný výskum sa odohrával na trhu v USA a podarilo sa v rámci neho zistiť, že 26 % používateľov, ktorí prešli z jednej platformy na druhú si zaobstaralo iPhone 14 / 14 Plus a 25 % iPhone 14 Pro / 14 Pro Max.

Pri používateľoch, ktorí menili starý iPhone za nový bola pri týchto modeloch, ktoré boli počas 9 mesiacov roka 2023 stále považované za najnovšie miera nákupov vyššia. Konkrétne šlo 27 % (+ 1 %) a 29 % (+4 %).

Naopak, zatiaľ čo iOS používatelia menili starý model za iPhone SE len v 5 % prípadoch, v prípade bývalých Android používateľov to bolo až 10 % prípadov. Podobný trend Apple zaznamenal aj pri iPhone 12, ktorí ľudia používajúci iOS nakupovali v 4 % prípadoch a ľudia pochádzajúci z platformy Android až v 8 % prípadoch.

Pri iPhone 12 potom rozdiel predstavoval 1 %, pri iPhone 15 / 15 Plus bol výsledok rovnaký a iPhone 15 Pro / 15 Pro Max si opäť vybralo o 2 % viac používateľov, ktorí predtým už vlastnili iOS zariadenie. Ak sa v tom trochu strácate, možno vám pomôže priamo graf od CIRP.

Android vs Apple
Zdroj: CIRP / 9to5mac (Snímka obrazovky)

Apple má s iPhonom perfektnú stratégiu 

Ak ste sa už zamýšľali nad tým, prečo sa Apple niekedy až silou mocou snaží presadzovať zariadenia ako iPhone SE, práve ste našli odpoveď. Analytici totiž predpokladajú, že tendencia používateľov, ktorí prešli zo systému Android, je orientovať sa na lacnejšie a staršie modely iPhonov, ktoré sa predávajú v cene ich pôvodných smartfónov.

Aj toto je dôvod, prečo firme bude dávať zmysel pravidelne predstavovať nové iOS zariadenia, ktoré možno nebudú patriť do zostavy „high-end“ modelov, ale naopak budú predstavovať dostupnú cestu pre ľudí, ktorí s platformou iOS nemajú skúsenosť. Rovnako tak dáva Apple zmysel stále predávať staršie modely, ako je iPhone 14 či iPhone 13, pretože aj napriek vyššiemu veku sú svojou hardvérovou výbavou stále špičkové a dajú sa kúpiť za výhodnú cenu.

Veď taký iPhone 13 si zaobstaráte po kliknutí na tento odkaz už za 565 € a získate zariadenie, ktoré má moderný dizajn, výkonný procesor, dobrú výdrž batérie a perfektné zadné fotoaparáty. Čo viac si môže bežný používateľ priať?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -