Operačný systém iOS 18 by sa mal stať najzásadnejšou aktualizáciou v histórii iPhonov. Najväčšou novinkou by malo byť využitie prvkov generatívnej umelej inteligencie, na ktorých Apple pracuje už dlhšiu dobu. Nájdu sa však aj menšie vychytávky, ktoré vnesú čerstvý závan do operačného systému jablkových smartfónov.

Nádielky nových funkcií by sa mala dočkať v prvom rade natívna aplikácia Poznámky, ktorá podľa portálu AppleInsider dostane hneď dve zaujímavé vylepšenia. Nové možnosti budú zamerané na rozšírenie používateľského rozhrania a ľudia ich budú milovať.

Poznámky budú v rámci iOS 18 rozšírené o dve dôležité funkcie

iOS 18 umožní užívateľom iPhonu zaznamenávať hlasové poznámky priamo v apke, čím sa eliminuje potreba kopírovania a vkladania nahrávok z oddelenej aplikácie Hlasové poznámky. Tento krok zjednoduší prácu s hlasovými nahrávkami a zefektívni ich integráciu do textových záznamov.

Druhou vychytávkou bude pridanie matematických zápisov. Vďaka tejto funkcii budú môcť používatelia do svojich poznámok vkladať rôzne matematické rovnice. Očakáva sa, že táto novinka bude určitým spôsobom prepojená s aplikáciou Kalkulačka, aby sa dali matematické operácie aj automaticky vyriešiť. Na konkrétne detaily si ale musíme ešte počkať.

Viac nám spoločnosť Apple oznámi už počas konferencie WWDC 2024, ktorá sa uskutoční 10. júna. Práve počas tohto eventu Apple plánuje odhaliť iOS 18 po boku ďalších softvérových aktualizácií pre svoje zariadenia. Nechajme sa teda prekvapiť, čo všetko tu bude nové. Veľmi sa tešíme.

Prečítajte si tiež  iOS 18 dostane konečne funkciu, ktorú má Android už 16 rokov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -