Tohtoročné prémiové iPhony sa vytasili s poriadnou nádielkou nových funkcií, ktoré sa v jablkových smartfónoch objavili vôbec po prvýkrát. Budúca generácia však sa dočká väčšieho množstva viac inovácií. Apple sa zameria na modely Pro a Pro Max, no nezabudne ani na základné verzie.

Spoločnosť Apple už dlhšie pracuje na vlastnom 5G modeme, ktorý by mal doraziť najskôr o dva roky. To však neznamená, že sa v prípade 5G konektivity nedočkáme žiadnych vylepšení, Už budúci rok prinesie iPhone 16 Pro vylepšené 5G pripojenie a podporu technológie Wi-Fi 7.

Tieto informácie vychádzajú priamo zo zdrojov z dodávateľského reťazca, takže aj vzhľadom na to, že iPhone 16 je ešte poriadne ďaleko, vyzerajú ako dostatočne dôveryhodné.

K týmto tvrdeniam sa pridal aj známy analytik Jeff Pu, ktorý už v minulosti správne predpovedal vylepšenia pre iPhone 14 či iPhone 15.

iPhone 16 Pro bude kráľom konektivity

Pu tvrdí, že Apple použije v iPhone 16 Pro modem Qualcomm Snapdragon X75. Okrem vyšších rýchlostí má tento modem aj integrovaný mmWave a sub-6GHz vysielač, ktorý má menší a úspornejší komponent.

Pripojenie tak bude nie len efektívnejšie, ale aj energeticky úspornejšie vo vzťahu k batérii zariadenia. To používateľ v praxi pocíti na výrazne dlhšej výdrži na jedno nabitie.

Spoločnosť Apple údajne plánuje vlastný 5G modem už viac ako päť rokov, pričom v roku 2019 získala väčšinu divízie modemov pre smartfóny spoločnosti Intel. Na základe plánovaného časového rámca sa očakáva, že všetky modely iPhone 16 budú aj naďalej bežať na modemoch od firmy Qualcomm rovnako, ako ich predchodcovia.

Zatiaľ nie je jasné, či by mal modem 5G navrhnutý spoločnosťou Apple nejaké spotrebiteľské výhody oproti modemom Qualcomm. V prvom rade však ide o zníženie závislosti od dodávateľov tretích strán a v druhom rade o celkové zníženie nákladov.

Prečítajte si tiež  Novinka, s ktorou zahviezdil iPhone 15 Pro Max sa v budúcnosti rozšíri. Dostane ju aj iPhone 16 Pro

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -