Okrem nového režimu nabíjania sa dočkal modelový rad iPhone 15 ešte jednej vychytávky, ktorá dodá používateľom viac kontroly nad batériou. Všetky modely iPhonu 15 majú novú možnosť zobrazenia počtu cyklov nabíjania batérie podobne, ako v prípade MacBookov.

Predtým bolo možné zistiť počet cyklov batérie iPhonu iba neoficiálnymi spôsobmi, konkrétne cez aplikácie tretích strán alebo zložitými spôsobmi, ktoré využívajú komplikované analytické údaje. Spoločnosť Apple vyšla svojej komunite používateľov v ústrety a vložila novú oficiálnu funkciu priamo do nastavení telefónu.

Na spodnej časti sekcie Všeobecné v Nastaveniach sa po novom nachádza nová záložka s názvom Batéria. Okrem počtu cyklov batérie sa v nej zobrazuje aj dátum výroby či dátum prvého zapnutia batérie.

Cyklus nabíjania batérie si pozriete už aj na iPhone

Aj keď je na iPhone už dlhšiu dobu možné vidieť stav batérie vo forme maximálnej kapacity, možnosť vidieť presný počet cyklov je užitočným doplnkovým ukazovateľom na posúdenie jej kondície. Jeden cyklus nabíjania sa započíta, keď spotrebujete celú kapacitu batérie zo 100 % na 0 %.

Nabíjanie iPhone
Zdroj: MakeUseOf

Okrem tejto možnosti sa v nových iPhonoch 15 objavila aj režim nabíjania batérie do 80 %. Táto funkcia sa líši od optimalizovaného nabíjania batérie, ktoré už je dostupné na iPhonoch nejaký ten rok.

Známa vychytávka sa sa prispôsobuje dennému režimu používania zariadenia a nabíja batériu nad 80 % len vtedy, keď je to potrebné. Nový režim je viac priamočiary a tým pádom nemá nič spoločné s tým, ako používate svoj iPhone a kedy ho zvyknete nabíjať.

S pevným limitom 80 % sa iPhone nikdy nenabije viac, ako nad túto úroveň. Pokiaľ niečo škodí akumulátorom, tak je to to, keď sú úplne vybité, alebo naopak úplne nabité. Najlepšie je ich dlhodobo držať v rozmedzí od 20 % do 80 %.

Prečítajte si tiež  Apple všetkých prekvapil: iPhone 15 Pro dokáže meniť farbu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -